مارک تواین (Mark Twain)

«ساموئل لنگهورن کلمنس» با نام مستعار «مارک تواین» نویسنده، روزنامه نگار و فکاهى نویس مشهور آمریکایى است که با داستان هاى پرماجرا نظیر «تام سایر» و «هاکلبرى فین» به نویسنده اى جهانى بدل شد و در سراسر جهان خوانندگان فراوانى یافت. او که به تلفظ و نحوه اداى کلمات و جملات بسیار دقیق و حساس بود، موفق شد نوع جدیدى از گفتار محاوره اى را براى داستان نویسى آمریکا معرفى کند. وی در ۳۰ نوامبر ۱۸۳۵ در فلوریدا به دنیا آمد و در ۲۱ آوریل ۱۹۱۰ دیده از جهان فرو بست.

او دوران کودکیش را در قریه هانیبال (Hannibal) در کرانه رود می­سی­سی­پی گذراند. این منطقه و آدم هایش، بعدها زمینه خلق مهمترین آثار او را فراهم آورد.

به همین مناسبت یک قطعه تمبر توسط پست ایالات متحده با طراحی آقای Phil Jordanبر اساس پرتره تواین و عکسی که توسط Underwood & Underwood در نیویورک گرفته شده و در حال حاضر در مجموعه کتابخانه کنگره نگهداری می شود، در تاریخ 25 ژوئن 2011 چاپ و در معرض فروش گذاشته شده است.

تمبر مزبور بیست و هفتمین تمبر از سری تمبرهای منتشره هنری و ادبی آمریکا است. 

 

/ 3 نظر / 16 بازدید
عقاب

سلام دوست خوبم وبلاگ جالبی داری اینم آدرس وبسایت منه و من با نام کاربری عقاب ادمین این سایت هستم خوشحال میشم اونجا هم ببینمت www.dostanforum.com یا حق

آزاد

سلام و عرض ادب ، با یک مطلب جدید پیرامون انفجارها درافغانستان به روز هستم . اگر فرصت داشتید ، خوشحال می شوم که سری بزنید. پیروز و سربلند باشید چشمه ریگی | http://blog.cheshmehregi.com