شانزدهمین دوره ی بازی های آسیایی (گوانگ ژو - چین)

شانزدهمین دوره ی بازی‌های آسیایی از ۱۲ نوامبر تا ۲۷ نوامبر سال ۲۰۱۰ در شهر گوانگ‌ژو، چین برگزار می شود. این دومین باری است که یک شهر چینی میزبان این بازی‌ها شده است. پیش از این، شهر پکن در سال ۱۹۹۰ میزبان این مسابقات بود. این مسابقات در ۴۱ رشته ورزشی برگزار خواهد شد که از این حیث در تاریخ بازی‌های آسیایی بی‌سابقه‌ است. همچنین تعداد ورزشکاران شرکت کننده در این دوره بیشترین تعداد ورزشکار در تاریخ این بازی ها است. در مجموع ۹۷۰۴ ورزشکار در این دوره حضور دارند که در مقایسه با ۹۵۲۰ نفر بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ ، رشد نفر داشته است. همه س ۴۵ عضو شورای المپیک آسیا در این دوره بازی‌ها حضور خواهند داشت. رشته های رقص رقابتی ، کریکت، وِیچی و شیانگ‌چی برای اولین بار در این مسابقات برگزار می‌شود و بدنسازی که در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ برگزار شده‌ بود نیز در برنامه ی رقابت‌های امسال قرار نخواهد نداشت.
مشعل این دوره از بازی ها در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۰ (۲۰ مهر ۱۳۸۹) به دست هو جین تائو رئیس جمهور وقت چین و در معبد بیجینگ روشن شد.
از پنج هواپیما و یک هزار راکت برای پراکنده کردن ابرها به منظور جلوگیری از بارش باران در مراسم گشایش استفاده شد و ماهواره هایی برای اطلاع رسانی آب و هوایی هر لحظه در حال خبررسانی در خصوص تحولات آب و هوا هستند. تدابیر امنیتی به بالاترین حد در این شهر رسیده و نظارت و بازرسی در تمامی مبادی ورودی و خروجی شهر برقرار است. به هر یک از اهالی خانوارهایی که به دلیل برگزاری این مراسم مجبور به ترک خانه هایشان شده بودند ، 300 یوان معادل 50 دلار پرداخت شده است. مقام های شهر پیش بینی کرده اند دستکم 500 هزار چینی در ایام رقابت های آسیایی به این استان چین و شهر گوانگ ژو مرکز آن سفر کنند. برای تزیین شهر از 50 میلیون گلدان گل استفاده شده و یک میلیون و 600 هزار نفر نیروی داوطلب نیز خدمات رسانی به مردم ، مسافران ، ورزشکاران ، مسوولان ورزشی و هیات ها را برعهده دارند.

رقابت های آسیایی سال 2010 میلادی تا روز ششم آذرماه امسال (27 نوامبر 2010) در جنوب چین ادامه خواهد داشت و رقابت های پارآسیایی نیز ماه آینده میلادی آغاز می شود.

طراحی آرم رسمی این بازی ها، با الهام از مجسمه ی پنج بز و مشعل (و اعمال ویژگی های خاص از جمله بهره گیری از خطوط نرم و نشاط بخش و ترکیبی از موهبت و ظرافت که نشان دهنده ی نماد این شهرستان و نیز نمایش شور و شوق شهروندان این شهردر خدمات میزبانی، شعله های مقدسی که همواره درحال سوختن است) با پیام و هدف انتقال قدرت و نشاط به صحنه ی این رقابت ها، انجام پذیرفته است. 

به همین مناسبت و به منظور یادبود افتتاحیه ی این بازی ها در تاریخ دهم نوامبر سال ٢٠١٠ میلادی، ۶ قطعه تمبر یادگاری توسط پست کشور چین چاپ گردیده است.

 

/ 2 نظر / 32 بازدید
آناماریا

سلام محمدجان نمی دونم این تمبر پائین رو دیدی یا نه http://www.dralex80.com/wp-content/uploads/2010/11/Berlucchi.jpg تو ايتاليا به خاطرش جنجال شده به اين دليل که به مناسبت پنجاهمين سال تاسيس کارخونه ی اين شراب معروف تو شهر بِرِشا، اداره ی پست اومده اين تمبر رو چاپ کرده که در واقع موجب تبليغش شده. بقيه ی کمپانی ها هم اعتراض کردند که تمبر مملکت به بروشور تبليغاتی شرکت رقيب تبديل شده و اداره ی پست، حتما ازشون رشوه گرفته. خلاصه اگه فردا سس پستو و پنیر پیتزا و قهوه و اسپاگتی هم تمبر خواستند نبايد تعجب کرد. اينم از مملکتی که ما داريم :)

Amin

سلام دوست خوبم امیدوارم این پیام رو با دقت بخونی: لینک باکس افزایش بازدید محسن باکس با داشتن رنک گوگل 3 و ده ها هزار بازدید روزانه ، شایسته ترین لینک باکس برای افزایش بازدید های شما از طریق نمایش لینک های شما در بیش از 110 سایت و وبلاگ ارزشمند است . برای کسب اطلاعات بیشتر از لینک زیر دیدن کنید : http://www.mohsenbox.com/about.php با تشکر