سال 2011 - سال جهانی شیمی

در شصت و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه‌ ی نامگذاری سال 2011 تحت عنوان «سال جهانی علم شیمی» تصویب شد که یونسکو (UNESCO) و اتحادیه بین‌المللی شیمی محض و کاربردی (IUPAC) در رأس امور و برنامه‌های این سال قرار گرفته اند.

جالبه که بدونید اتیوپی، کشور ارایه‌ دهنده ی پیش‌نویس قطعنامه ی فوق بوده و در آن درخواست کرده بود در سال جهانی شیمی، از دستاوردهای شیمی و نقش مهم آن در بهبود وضع بشر تجلیل گردد. فعالیتهای ملی و بین‌المللی که طی سال 2011 انجام می‌شود بر اهمیت شیمی در حفظ و پایداری منابع طبیعی تأکید می نماید.

جابجایی و تغییرات مولکولی، عامل اصلی تولید و عرضه ی مواد غذایی، داروها، سوختها و شما زیادی از تولیدات اولیه و ثانویه می‌باشد. طی سال2011، دنیا، توانایی، فن و دانش شیمی و مساعدت مهم و بنیادین آن به دانش بشری، به حفظ و نگهداری محیط زیست و به توسعه ی اقتصادی کشورها را گرامی خواهد داشت.

  • به همین مناسبت کشور اسلواکی در ١٧ ژانویه سال ٢٠١١ برای یادبود و بزرگداشت این سال، یک قطعه تمبر با ارزش اسمی ٠.٨ یورو، و با طراحی Doc.akad. mal. Igor Benca و تیراژ ٣٠٠ هزار عدد به شکل زیر به چاپ رسانیده است.

  • در اقدامی مشابه و درپی برنامه ی دردست اقدام کشور سوئیس، یک قطعه تمبر یادگاری در تاریخ سوم مارس سالجاری میلادی به ارزش اسمی CHF 1.00 و باشکل و شمایل زیر، منتشر خواهد نمود.

  • در ١٧ ژانویه ٢٠١١ نیز کشور بلژیک با طراحی Thierry Mordant یک قطعه تمبر با موضوع فوق، چاپ کرده است.

 

/ 6 نظر / 45 بازدید
مدیریت سایت پریماه و ساتکوشاپ

با سلام مدیریت سایت پریماه وساتکو شاپ هستم ،از سایت شما بازدید کردم ، سایت خوبی بود،خوشحال میشم سایت پریماه و ساتکو شاپ را ببینید و از نظر شما استفاده کنم.مرسی http://www.parymah.com/ http://www.satcoiran.com/

محسن قديري

با سلام واحترام،وبلاگتو ديدم بسيار بسيارجالب بود،تبريك ميگم به خاطر وبلاگ خوب،حالا نوبت شماست كه وبلاگمو ببيني.ممنون قديري www.footballerooz.blogfa.com در صورت تمايل به تبادل لينك با نظر اطلاع بده منو با نام **فوتبال روز،مربيگري روز دنيا**لينك كن.[گل][گل][گل][گل][گل]

http://www.postbeeld.com/en/

مسلم

بااحترام دعوتید به خواندن ترانه هایی از سلن دیون

آنتيك

سلام محمد آقا پس از مدتها هنوزم زيبا تمبرهايي مي گذاريد