<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

سیرک
ساعت ٥:۳٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢ اردیبهشت ۱۳٩۳ 

رومیان اولین ملتی بودند که واژه سیرک را به کار بردند در آن زمان به محوطه وسیعی که محل نمایش‌های مهیجی همچون اسب دوانی آکروبات، مسابقه ارابه رانی و کشتی بود سیرک گفته می‌شد. نوع جدید سیرک از سدهٔ ۱۷۰۰ میلادی آغاز به کار کرده‌است و در آن از شعبده باز دلقک اکروبات باز و همه نوع حیوان رام شده و حتی شیر و خرس هم استفاده می‌شود.

با این مقدمه، پست کشور ایالات متحده در پنجم می 2014 نسبت به چاپ و توزیع این مینی شیت به تعداد 16 قطعه که به عبارتی مشتمل بر 8  تصویر است که هرکدام 2 بار تکرار شده اند، نموده است. قیمت اصلی مجموعه این تمبرها $7.84 می باشد.

شایان ذکر است که عکاس قسمت فوقانی شیت (سر در ورودی سیرک)، آقای Edward J. Kelty بوده که عکس مذکور را در سال 1937 گرفته ، که اینجا به نمایش درآمده است.