<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

(Vahine) زن بومی پُلی‌نِزی فرانسه
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢ مهر ۱۳٩٢ 

پُلی‌نِزی فرانسه از قلمروهای آن سوی دریاها در بخش جنوبی اقیانوس آرام، جنوب جزایر کرولاین و شرق جزایر کوک می باشد. فرانسه در سال ۱۷۶۸ مالکیت خود را بر این جزایر اعلام کرد و در سال ۱۹۰۳ پولینزیا به صورت مستعمره فرانسه درآمد. طی سالیان اخیر نیز فرانسه به پولینزیا، خودمختاری بیشتری داده‌ است. 

واژه Vahiné به زنان بومی جزایر پُلی‌نِزی فرانسه اطلاق می شود و به عنوان یک نماد اسطوره ای از قرن هجدهم در داستان ها و آثار هنری هنرمندان سراسر دنیا، بالاخص اروپایی ها نفوذ ویژه ای دارد. از ویژگی های این زنان، نوع پوشش و آرایش آنان است که معمولا باید از موهای لخت و خوشبو و آراسته با گلهای گرمسیری leis و آویخته pareu، پوست های مرواریدوار برخوردار باشند.

پست پلی نزی به منظور معرفی این نماد اسطوره ای، در تاریخ 18 سپتامبر سال 2013 نسبت به چاپ 6 قطعه تمبر یادگاری منقش به تصاویر زنان (Vahine) به قیمت اصلی کل 600 F CFP (5,03 €) و در ابعاد 36 در 26 میلیمتر اقدام نموده است.