<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

هزارمین سال کتاب قانون بوعلی سینا
ساعت ٧:٠٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٢ 

کتاب قانون در طب یکی از کتابهای بوعلی سینا در زمینهٔ پزشکی‌است که نزدیک به هفتصد سال در مراکز علمی اروپا تدریس می‌شد. اصل کتاب به زبان عربی نوشته شده‌است و عبدالرحمن شرفکندی در دهه‌های ۴۰ و ۶۰ شمسی، آن را به فارسی ترجمه کرده‌است.

کتاب مذکور مهم‌ترین و مفصل‌ترین اثر ابن سینا در طب و از امهات کتب طبی در تمدن ایران پس از اسلام و از جمله مهم‌ترین آثار پزشکان دنیای قدیم است. طب در پنج بخش تدوین شده‌ است: کلیات طب، ادویه مفرده، امراض مخصوص اعضاء، امراض عمومی بدن و ادویه مرکبه.

شرکت پست کشورمان با همکاری کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، یکسری تمبر یادبود با موضوع فوق در یک قطعه به ابعاد 44 *32 میلیمتر و ارزش هر سری 3000 ریال با تیراژ 200/000 سری با استفاده از تصویر این دانشمند عالیقدر، در تاریخ 92/02/24 با کامپیوتر توسط آقای دیبافرد طراحی، اجرا، چاپ و منتشر نموده است.