<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

المپیک لندن 2012
ساعت ٦:٢۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٤ تیر ۱۳٩۱ 

بازیهای المپیک، جشنواره ورزشی است که بنا به نظر مورخین، در یونان باستان به عنوان یک مراسم مذهبی و جهت ادای احترام به خدای خدایان (زئوس) برپا می شد که در اواخر قرن ۱۹ میلادی (سال ۱۸۹۶)، مجدداً در آتن احیا گردید و پس از آن، هر چهارسال یکبار درنقاط مختلف جهان برگزار می شود. جالبه که بدانید این بازی ها تنها سه دوره به دلیل جنگ جهانی اول و دوم، صورت نپذیرفته است.

امسال نیز 30 امین دوره این مسابقات در شهر لندن و از 27 جولای تا 12 اوت 2012 (تنها 33 روز و اندی دیگر) برگزار خواهد شد. به همین مناسبت از چندی قبل، کشورهای مختلف دنیا نسبت به طراحی و چاپ تمبرهای مختلف یادگاری و جاری در قطع، اندازه، تعداد و اشکال مختلف پرداخته اند که اینجا به معرفی چند نمونه از آن ها می پردازم:

1- کشور باهاما (تاریخ انتشار: 26 ژوئن 2012)

 

1- 15c - رشته بوکس

2- 50c - رشته پرش
3- 65c - رشته شنا

4- 70c - دو میدانی


2- جمهوری چک (20تاریخ انتشار:  ژوئن 2012) - با طراحی آقای Jan Ungrád

3- بریتانیا (تمبرهای جاری منتشره پارالمپیک - تاریخ انتشار: 5 ژانویه 2012) 

4- اروگوئه (8تاریخ انتشار: ژوئن 2012) - با طراحی آقای Arq. Daniel Pereyra