<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

مارک تواین (Mark Twain)
ساعت ٧:٠۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٧ تیر ۱۳٩٠ 

«ساموئل لنگهورن کلمنس» با نام مستعار «مارک تواین» نویسنده، روزنامه نگار و فکاهى نویس مشهور آمریکایى است که با داستان هاى پرماجرا نظیر «تام سایر» و «هاکلبرى فین» به نویسنده اى جهانى بدل شد و در سراسر جهان خوانندگان فراوانى یافت. او که به تلفظ و نحوه اداى کلمات و جملات بسیار دقیق و حساس بود، موفق شد نوع جدیدى از گفتار محاوره اى را براى داستان نویسى آمریکا معرفى کند. وی در ۳۰ نوامبر ۱۸۳۵ در فلوریدا به دنیا آمد و در ۲۱ آوریل ۱۹۱۰ دیده از جهان فرو بست.

او دوران کودکیش را در قریه هانیبال (Hannibal) در کرانه رود می­سی­سی­پی گذراند. این منطقه و آدم هایش، بعدها زمینه خلق مهمترین آثار او را فراهم آورد.

به همین مناسبت یک قطعه تمبر توسط پست ایالات متحده با طراحی آقای Phil Jordanبر اساس پرتره تواین و عکسی که توسط Underwood & Underwood در نیویورک گرفته شده و در حال حاضر در مجموعه کتابخانه کنگره نگهداری می شود، در تاریخ 25 ژوئن 2011 چاپ و در معرض فروش گذاشته شده است.

تمبر مزبور بیست و هفتمین تمبر از سری تمبرهای منتشره هنری و ادبی آمریکا است.