<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

سبزیجات
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩٠ 

اخیراً کشور بلژیک ضمن انتشار یکسری تمبر باندی به هم پیوسته ۵ تایی، نسبت به معرفی سبزیجات باستانی مورد استفاده اقوام قدیم این کشور که هم اکنون به طعم روز در آمده اند (شامل سیب زمینی صورتی و کنگر فرنگی، سیر، هویج بنفش و وحشی، کاهو و کرفس) پرداخته است.

این تمبر با طراحی Marijke Meersman & Guillaume Broux به قیمت هر سری 5,50 € در ابعاد 166 mm x 100 mm در تاریخ ٧ مارس ٢٠١١ چاپ شده است.


 
پرنس ویلیام و کیت میدلتون
ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٩ فروردین ۱۳٩٠ 

کیت میدلتون (Catherine Elizabeth "Kate" Middleton) دوست دختر قدیمی شاهزاده انگلستان ویلیام (William Arthur Philip Louis)، قرار است به زودی با او ازدواج کند. میدلتون 2٩ ساله و شاهزاده، همدیگر را نه سال پیش، هنگامی ‏که در دانشگاه سنت اندروز در شهر برکشایر در حال تحصیل بودند، ملاقات کرده و باهم آشنا شدند. بر اساس خبر روزنامه دیلی این دو جوان، چند ماه پیش در کنیا با یکدیگر نامزد شدند. شایان ذکر است که ازدواج پدر و مادر پرنس ویلیام یعنی پرنس چارلز و پرنسس دایانا به طلاق انجامید.

از وقتی که نامزدی آنها شروع شد، کیت از طرف رسانه‌ها مورد توجه شدید قرار گرفت و البته این گمان بوجود آمد که آنها در نهایت ازدواج خواهند کرد. در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۰، دفتر شاهزاده ویلیام، رسماً نامزدی آنها را اعلام کرد و قرار شد که تاریخ عروسی ۲۹ آوریل ۲۰۱۱ باشد.

به همین مناسبت کشورهای زیادی، بالاخص نقاط تحت سیطره ی کشور انگلستان از جمله جزایر کوک در جنوب اقیانوس آرام و نزدیک کشور نیوزلند، نسبت به انتشار تمبرهای یادبود با تصاویر این دو زوج اقدام نموده اند که باهم نمونه ای از آن را مشاهده می کنیم.