<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

اگر مردهای هالیوود زن بودند ! (تمبرهایی که هیچگاه چاپ نشده اند - قسمت 8 )
ساعت ٧:۱۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٩ 

این هم تمبرهایی که در آن به معرفی چندتا از هنرپیشه های مرد هالیوودی که برای مدت کوتاهی در خلال بعضی از فیلم ها، نقش یک زن را بازی کرده اند، پرداخته شده ... (تصاویر از سایت worth1000 اقتباس شده اند)


کلمات کلیدی: سرگرمی
 
آتش بازی
ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٥ آذر ۱۳۸٩ 

آتش‌بازی، حرکتی تفریحی و نمایشی است که در برخی از کشورها در خلال برگزاری جشن‌ها و شادمانی‌ها از این شیوه استفاده می شود. در تهیه و ساخت ابزار آتش‌بازی، مواد منفجره ضعیف به کار می‌رود و سازندگان و طراحان آن می‌کوشند که با ایجاد شکل‌های ابتکاری و ترکیب رنگ‌ها و جلوه‌های ویژه، انفجارهای تماشایی و نوینی خلق نمایند.

آتش‌بازی در چین پیشینه ی زیادی دارد و نشانه های آن در آثار مربوط به سلسله سلطنتی «هان» مشهود بوده و به پیش از میلاد مسیح باز می گردد.

در نمایش های آتش بازی مدرن که اخیراً اجرا می گردند، از احتراق الکترونیکی که با رایانه کنترل می شود و از فیوزهای بسیار دقیقی برای هم ساز کردن شگفتی ها با پالس های موزیک، استفاده می گردد ولیکن انفجارهای تماشایی، حاصل ترکیب های دقیق باروت، رزین، سقز و کاغذ و همچنین ترکیب های حساب شده و دقیق، به زه کردن و ردیف بندی های پوکه های هوشمند می باشد که اکثر آنها جزء اسرار تجاری قلمداد می گردند.

پست کشور تایلند در آستانه ی فرا رسیدن سال نو میلادی و در تاریخ پانزدهم نوامبر سال ٢٠١٠ یک مینی شیت یادگاری حاوی ۴ قطعه تمبر به هم چسبیده و به ارزش اسمی هر قطعه ٣ بات حاوی تصاویری از آتش بازی چاپ نموده است.


 
شانزدهمین دوره ی بازی های آسیایی (گوانگ ژو - چین)
ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٦ آذر ۱۳۸٩ 

شانزدهمین دوره ی بازی‌های آسیایی از ۱۲ نوامبر تا ۲۷ نوامبر سال ۲۰۱۰ در شهر گوانگ‌ژو، چین برگزار می شود. این دومین باری است که یک شهر چینی میزبان این بازی‌ها شده است. پیش از این، شهر پکن در سال ۱۹۹۰ میزبان این مسابقات بود. این مسابقات در ۴۱ رشته ورزشی برگزار خواهد شد که از این حیث در تاریخ بازی‌های آسیایی بی‌سابقه‌ است. همچنین تعداد ورزشکاران شرکت کننده در این دوره بیشترین تعداد ورزشکار در تاریخ این بازی ها است. در مجموع ۹۷۰۴ ورزشکار در این دوره حضور دارند که در مقایسه با ۹۵۲۰ نفر بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ ، رشد نفر داشته است. همه س ۴۵ عضو شورای المپیک آسیا در این دوره بازی‌ها حضور خواهند داشت. رشته های رقص رقابتی ، کریکت، وِیچی و شیانگ‌چی برای اولین بار در این مسابقات برگزار می‌شود و بدنسازی که در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ برگزار شده‌ بود نیز در برنامه ی رقابت‌های امسال قرار نخواهد نداشت.
مشعل این دوره از بازی ها در تاریخ ۱۲ اکتبر ۲۰۱۰ (۲۰ مهر ۱۳۸۹) به دست هو جین تائو رئیس جمهور وقت چین و در معبد بیجینگ روشن شد.
از پنج هواپیما و یک هزار راکت برای پراکنده کردن ابرها به منظور جلوگیری از بارش باران در مراسم گشایش استفاده شد و ماهواره هایی برای اطلاع رسانی آب و هوایی هر لحظه در حال خبررسانی در خصوص تحولات آب و هوا هستند. تدابیر امنیتی به بالاترین حد در این شهر رسیده و نظارت و بازرسی در تمامی مبادی ورودی و خروجی شهر برقرار است. به هر یک از اهالی خانوارهایی که به دلیل برگزاری این مراسم مجبور به ترک خانه هایشان شده بودند ، 300 یوان معادل 50 دلار پرداخت شده است. مقام های شهر پیش بینی کرده اند دستکم 500 هزار چینی در ایام رقابت های آسیایی به این استان چین و شهر گوانگ ژو مرکز آن سفر کنند. برای تزیین شهر از 50 میلیون گلدان گل استفاده شده و یک میلیون و 600 هزار نفر نیروی داوطلب نیز خدمات رسانی به مردم ، مسافران ، ورزشکاران ، مسوولان ورزشی و هیات ها را برعهده دارند.

رقابت های آسیایی سال 2010 میلادی تا روز ششم آذرماه امسال (27 نوامبر 2010) در جنوب چین ادامه خواهد داشت و رقابت های پارآسیایی نیز ماه آینده میلادی آغاز می شود.

طراحی آرم رسمی این بازی ها، با الهام از مجسمه ی پنج بز و مشعل (و اعمال ویژگی های خاص از جمله بهره گیری از خطوط نرم و نشاط بخش و ترکیبی از موهبت و ظرافت که نشان دهنده ی نماد این شهرستان و نیز نمایش شور و شوق شهروندان این شهردر خدمات میزبانی، شعله های مقدسی که همواره درحال سوختن است) با پیام و هدف انتقال قدرت و نشاط به صحنه ی این رقابت ها، انجام پذیرفته است. 

به همین مناسبت و به منظور یادبود افتتاحیه ی این بازی ها در تاریخ دهم نوامبر سال ٢٠١٠ میلادی، ۶ قطعه تمبر یادگاری توسط پست کشور چین چاپ گردیده است.

 


کلمات کلیدی: ورزش ، اطلاعات عمومی
 
زبان های زیبا ! (از سری تمبرهایی که هیچگاه چاپ نشده اند - قسمت 7 )
ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸٩ 

خلاقیت و ابتکار وقتی در در خدمت هنر و تکنیک های مدرن قرار گیرد، قطعاً آثار جالب و زیبایی را رقم خواهد زد.

اگر یادتون باشه به این نکته قبلاً هم اشاره کرده بودم که داستان تمبرهایی که طراحی می شوند ولی اصلاً به طور رسمی چاپ نمی شوند، طولانی و تمام نشدنی است.

این بار زبان (به اصطلاح) زیبای چهره های شاخص عرصه ی هنر و سینما، سوژه ی طراحی قرار گرفته است.


کلمات کلیدی: سرگرمی