<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

تن تن (2)
ساعت ٦:۱٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩ 

یکی از مشهورترین و جذاب ترین داستان‌های کودکان و نوجوانان، مجموعه داستان های تن تن و میلو است. اولین بخش از داستان های دنباله دار تن‌تن و میلو در سال ۱۹۲۹ در روزنامه‌ای در بروکسل (مرکز کشور بلژیک) توسط آقای ژرژ رمی با نام مستعار «هرژه» چاپ شد.

شخصیت تن تن، به معرفی خبرنگاری ماجراجو می پردازد که به اقصی نقاط دنیا سفر می کند و برای او و دوستانش اتفاقاتی جالب و بعضاً خطرناک می افتد. مشهورترین شخصیت های این داستان ها: کاپیتان هادوک، پروفسور تورنسل، دوپونت و دوپونط، بیانکا کاستافیوره و راستاپوپولس هستند.

در سال ٢٠٠٧ پست فرانسه نسبت به چاپ و توزیع تمبرهای یادگاری با موضوع تن تن و دوستانش به تعداد ۶ قطعه و به قیمت اصلی هر قطعه ٠.۵۴ یورو اقدام نموده است.


 
مراقبین شناگران و موج سواران
ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٩ 

به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد تشکیل گروه مراقبت و نجات در این کشور، 5 قطعه تمبر یادگاری از سوی پست کشور مزبور در تاریخ 3 نوامبر 2010 در ابعاد 40mm x 30mm به چاپ رسیده است.

جالبه که بدونید در حال حاضر حدود 73 باشگاه غریق نجات با بیش از 15000 عضو در این کشور فعالیت دارند.


کلمات کلیدی: ورزش ، اطلاعات عمومی
 
لوچیانو پاواروتی
ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳ آبان ۱۳۸٩ 

وی هنرمندی سرشناس از کشور ایتالیا و از خواننده‌های بسیار مشهور اپرا بود. وی بعد از سالها تمرین صدا و نمایش‌های آماتوری، با پدرش برای شرکت در مسابقات بین‌المللی لینگلین به شهر والس رفت و موفق به کسب جایزه اول این مسابقه گردید و این مقدمه‌ای شد که اولین نقش حرفه‌ای‌اش را سال ۱۹۶۱ با عنوان رودولفو پرای خواننده دوره گرد اثر جیاکومو پوچینی، در سالن اپرای رجیو امیلیا اجرا کند. او رفته رفته پله های ترقی و شهیر شدن در این رشته را پیمود و جهانی شد. پاواروتی همیشه امیدوار بود به وسیله اپرا، به مردمی که تاکنون چیزی از آن نمی‌دانستند، آنرا بیشتر معرفی کند و آنها را با این سبک موسیقی آشتی دهد. پاواروتی در ۱۳ مارس ۲۰۰۴ در سالن متروپولین نیویورک با اجرای آخرین برنامه‌اش، رسماً از دنیای اپرا خداحافظی کرد. وی از سال ۲۰۰۶ به خاطر سرطان لوزالمعده تحت درمان بود. و در نهایت در ششم سپتامبر سال ٢٠٠٧، در خانه شخصی اش در شهر مودنا، در حالی که زن و سه دختر بزرگش در کنارش بودند درگذشت.

به مناسبت ٧۵ سالگرد تولدش، کشور سان مارینو در پنجم اکتبر سال ٢٠١٠ نسبت به چاپ و توزیع یک قطعه تمبر یادگاری به ارزش اسمی € 2,20 در اندازه های سی در چهل میلیمتر و در تیراژ ٧٠ هزار عدد و با طراحی کمپانی B&AR ، اقدام نموده است.


کلمات کلیدی: فرهنگ، هنر و اجتماع