<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

باز نوای محرم آمد !
ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٧ آذر ۱۳۸۸ 

شوریده سری که شرح ایمان میکرد* هفتادودو فصل سرخ عنوان میکرد

با نای بریده نیز بر منبر نی       *        تفسیر خجسته ای ز قرآن می کرد

 

 

 


کلمات کلیدی: متفرقه
 
دویستمین سالگرد تولد چارلز داروین
ساعت ٩:٠۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٩ آذر ۱۳۸۸ 

چارلز داروین در ۱۲ فوریه ۱۸۰۹ در خانواده پزشکی ثروتمند در انگلستان به دنیا آمد. پس از دانش‌آموختگی، داروین و همکلاسی‌هایش تصمیم گرفتند که برای مطالعه تاریخ طبیعی مناطق گرمسیر به جزایر مادئیرا سفرکنند. اما خبر لغو سفر به او رسید. داروین در راه بازگشت به خانه بود که نامه دیگری دریافت کرد؛ نیروی دریایی به دنبال یک طبیعیدان می‌گشت که ناخدا رابرت فیتزروی را در یک سفر اکتشافی به آمریکای جنوبی همراهی کند و هنسلو داروین را پیشنهاد کرده بود. این سفر فرصتی گرانبها بود برای داروین تا علائقش را به عنوان طبیعیدان دنبال کند.

داروین ابتدا به هیچوجه در پی به چالش کشیدن فرضیه ثبات انواع نبود ولی ادامه تحقیقات سؤالات بی‌پاسخ زیادی پیش پایش می‌گذاشت. یک سال پیش از شروع سفر، کتاب جنجال‌برانگیزی از چارلز لایل منتشر شده بود به نام اصول زمین‌شناسی که داروین نسخه‌ای از آن را همراه خود داشت. نویسنده در این کتاب مدعی شده بود که سطح زمین بر اثر فرآیندهای تدریجی تغییر می‌کند و دگرگونی پوسته زمین جریانی یکنواخت در طبیعت در طول تاریخ این کره است. وی توضیح می‌دهد که هر نوع موجود زنده ابتدا در مرکزی رشد می‌کند و از آن نقطه پخش شده است و نشان داد که مدتی دوام آورده تا تدریجا از بین رفته و جای خود را به انواع دیگر داده است و آن را اصل مرکز آفرینش می‌نامد. از این رو او نتیجه گرفت که پیدایش انواع جدید جریانی پیوسته و یکنواخت در طول تاریخ زمین است. این نظریات که کاملاًً بر خلاف باورهای رایج زمانه بود، سر و صدای زیادی در محافل علمی برانگیخت. داروین با بررسی لایه‌های سنگی و سنگواره‌ها در نقاط مختلف شواهد زیادی در تأیید نظریات لایل یافت. در جزایر گالاپاگوس او فسیل‌هایی بسیار نزدیک ولی نه کاملاً همانند با اشکال زنده پیدا کرد. وی مشاهده کرد که لاک پشتهای ساکن در هر جزیره اندکی با لاکپشت‌های جزیره مجاور متفاوتندو سهره های جزیره‌های مختلف تفاوت کمی با یکدیگر دارند. از نظر داروین بهترین توضیح آن بود که انواع تغییر می‌کنند و اعضای هر گونه نیای مشترکی دارند.

به مناسبت بزرگداشت تولد این دانشمند، GIBRALTAR نسبت به چاپ یکسری تمبر شامل ۴ قطعه تمبر  با طراحی آقای Stephen Perera و با قیمتهای اصلی 10p, 42p, 44p, £2اقدام نموده است.


 
تمبرهای خارجی موضوعی قابل ارائه
ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ آذر ۱۳۸۸ 

١- هوانوردی (هر عدد: ١٨٠٠ ریال)

  2- حمل و نقل زمینی، دریایی و ریلی  (هرعدد: ١٧٠٠ریال)

٣- شخصیتها (هر عدد: ١٢٠٠ ریال)

۴- گل و گیاه (هر عدد: ١٧٠٠ ریال)


۵- پرندگان (هر عدد: ١٧٠٠ ریال)

 ۶- کودکان و کارتونی (هر عدد:١٧۵٠ ریال)

٧- حشرات (هر عدد:

١۶۵٠ ریال)

- صنایع دستی (هر عدد: ١۶۵٠ ریال)

- ورزشی (هر عدد: ١٧۵٠ ریال)

 

 

- آثار هنری و نقاشی (هر عدد: ١٧٠٠ ریال)

- ماهی ها (هر عدد: ١٧۵٠ ریال)

 - مناظر و اماکن (هر عدد: ١۴٠٠ ریال)

برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه و یا به آدرس: bluemimi312@yahoo.com مکاتبه فرمائید.


کلمات کلیدی: فروش تمبر