<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

گونه های جانوری در خطر انقراض
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸۸ 

مینی شیتی که ملاحظه می کنید تمبر مشترکی است میان کشورهای استرالیا و Norfolk Island, Christmas Island, Cocos (Keeling) Islands و the Australian Antarctic Territory با موضوع معرفی ۵ جانور و گونه های در خطر انقراض در این کشورها با اسامی:

Bridled Nailtail Wallaby
Norfolk Island Green Parrot
Subantarctic Fur-seal
Christmas Island Blue-tailed Skink
Green Turtle

این تمبر در 4 آگوست 2009 میلادی و در ابعاد: 145mm x 85mm با طراحی آقای Kevin Stead توسط چاپخانه McKellar در کانبرا چاپ و توزیع گردیده است.


 
هنری هشتم (Henry VIII)
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ امرداد ۱۳۸۸ 

هِنری هشتم متولد ١۴٩١ میلادی در گرینویچ بوده که در سال ۱۵۴۷ در لندن در گذشت. او پادشاه انگلستان و لرد (و بعدها پادشاه) ایرلند و دومین پسر هنرى هفتم بود. وی در سال ۱۵۰۹ میلادی بعد از مرگ پدرش به سلطنت رسید.
هنری در موضوع طلاق کاترین آراگن و جستجوی همسری که بتواند برای او یک ولیعهد به دنیا آورد، خود را با کلمنت هفتم پاپ و کلیسای رومی کاتولیک درگیر کرد و در نتیجه هنرى به سلطهٔ مذهبی پاپ در انگلستان پایان بخشید و کلیسای انگلستان را مستقل کرد و خود را رهبر آن معرفی کرد. این جریان به نفع کامل انگلیس تمام شد، چون سیاست روحانی پاپ با سیاست ملى انگلستان مخالفت داشت و نیز هر ساله مبلغ هنگفتی پول به عنوان خزانهٔ پاپ از کشور خارج می‌گشت. جالبه بدونید هنری هشتم اولین پادشاه انگلیسى است که تحت تأثیر و نفوذ رنسانس تربیت شد. جان اسکلتن شاعر معروف انگلیسى یکى از مربیان و معلمان وى بود. هنری مردى فاضل و ادیب و زبانشناس و موسیقیدان بار آمد. وی بیشتر به خاطر ۶ بار ازدواج پی در پیش مشهور شده است که در دو مورد آنها او همسر خود را اعدام کرد. (به نقل از دانشنامه ویکی پدیا)

به مناسبت پانصدمین سالگرد تاجگذاری هنری هشتم، پادشاه انگلستان یکسری تمبر حاوی ۶ قطعه و با نقاشی های مرتبط با این شخصیت سیاسی توسط guernsey در ٣٠ جولای ٢٠٠٩ با طراحی Gail Armstrong در چاپخانه BDT International در ابعاد 36mm در 36mm منتشر و توزیع شده است.


کلمات کلیدی: سیاسی و نظامی
 
تمبرهای جاری جدید سوئیس
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ امرداد ۱۳۸۸ 

کشور سوئیس اخیراً در اقدامی جالب، نماد این کشور را (صلیب سفید) در قالب تصاویری زیبا از گل ها به تصویر کشیده شده؛ ضمن این که این تمبر حاصل تلاش و همفکری نقاش برلینی Kuno Ebert و طراحی Katja Dengel بوده است.


کلمات کلیدی: تمبرهای جاری