<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

خانه های سنتی در مالزی
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ تیر ۱۳۸۸ 

به منظور آشنایی علاقمندان به معماری سنتی کشور مالزی، ١۶ قطعه تمبر زیبا که نمونه هایی از خانه های بومیان این کشور را به تصویر کشیده در تاریخ ٩ جولای ٢٠٠٩ با طراحی: Reign Associates Sdn Bhd توسط پست کشور مذکور به چاپ رسیده است.


کلمات کلیدی: فرهنگ، هنر و اجتماع
 
آگهی خرید و فروش تمبر، اسکناس، سکه و متعلقات (تاریخ بازنگری: آبان ماه 1391)
ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸۸ 

١- در صورت داشتن آلبوم تمبر خالی نو و یا مستعمل که تمیز و سالم باشه، با من تماس بگیرید؛ خریدارم.

2- بسته های تمبر باطله با کیفیت مناسب، بصورت میکس و با موضوعات گوناگون از کشورهای مختلف به فروش می رسد:  

30 عددی: 45000 ریال + هزینه ارسال بصورت سفارشی یا پیشتاز

50 عددی: 70000 ریال + هزینه ارسال بصورت سفارشی یا پیشتاز

100 عددی: 13500 ریال + هزینه ارسال بصورت سفارشی یا پیشتاز

200 عددی: 26000 ریال + هزینه ارسال بصورت سفارشی یا پیشتاز

٣- انواع تمبر از کشورهای مختلف با موضوعات تخصصی:

- هوانوردی (هر عدد: 2300 ریال)  - حمل و نقل زمینی و دریایی(هرعدد: 2200 ریال)

- شخصیتها (هر عدد: 1800 ریال)  - گل و گیاه (هر عدد: 2100 ریال)

- پرندگان (هر عدد: 2100 ریال)      - کودکان و کارتونی (هر عدد:2100 ریال)

- حشرات (هر عدد: 2100 ریال)     - صنایع دستی (هر عدد: 2000 ریال)

- ورزشی (هر عدد: 2200 ریال)     - آثار هنری و نقاشی (هر عدد: 2100 ریال)

- ماهی ها (هر عدد: 2200 ریال)    - مناظر و اماکن (هر عدد: 1800 ریال)

قابل عرضه به علاقمندان می باشد.

۴- اسکناس و سکه های های ایرانی متعلق به دوره ی پهلوی ها و قاجار را خریدارم؛ همچنین اسکناس و سکه های کشورهای خارجی با قیمت های مناسب بصورت تک یا جفت ، به فروش می رسد.

پست الکترونیک من: bluemimi312@yahoo.com 


کلمات کلیدی: فروش تمبر
 
آرایش مو بصورت سنتی
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٤ تیر ۱۳۸۸ 

سابقه آرایش و اصلاح موی، شاید به اندازه همان تاریخ تمدن بشر قدمت داشته باشد. اهمیت روش آرایش مو، نزد زنان و مردان، طی قرن ها بسیار موضوع جالبی است. قبایل وحشی در تمام نقاط دنیا، خصوصاً از بدعت گذران سبک های مختلف و عجیب آرایش مو هستند، که این موضوع برای خودشان اهمیت زیادی دارد. چینی ها، ابتدا، موهایشان را در بالای سرشان به صورت گروه قلمبه ای در می آوردند ولی بعداً که کشورشان به دست «منچو» فتح شد، مجبور شدند سبک گیس بافته پشت سر را به کار ببرند که نشانه بردگی به شمار می رفت. ولی عاقبت همین سبک، بین چینی ها متداول شده و آن را حفظ کردند. همانطور که تمدن بشر به جلو می رفت، سبک های آرایش مو، مختلف تر و متنوع تر می شد، به طوری که در آن زمان، حتی دو ملت نبودند که مردم آن موهایشان را به یک سبک واحد آرایش کنند. در بعضی کشورها مردم موهایشان را به حالت آزاد پایین می ریختند و برعکس در جاهای دیگر، رسم بود که موهایشان را در بالای سر جمع کنند. تا این که بالاخره در همین سالها نسبتاً اخیر بود که رسم داشتن موهای بلند برای زنها و موهای کوتاه برای مردان متداول شد. تا قرون وسطی، رسم بود که مردان موهای سر خود را بلند کرده و به همان دقتی که بانوان آرایش می کردند، آن را آرایش دهند. در این دوره مردان موهای خود را پیچیده و حتی نوار هم به آن می زدند. در دوره رنساس، مردها موهای خود را سفید کرده و برای این که آن را بلندتر جلوه دهند، حتی از کلاه گیس هم استفاده می کردند. هنری هشتم، سرانجام تصمیم گرفت این سبک افراطی آرایش موی سر و صورت مردان را خاتمه بدهد. بنابراین دستور داد که مردان باید موی کوتاه داشته باشند. اما در عوض اجازه داد که می توانند ریش بلند گذاشته و موی سبیلشان را تاب بدهند. گرچه موقعی که «جیمز اول» به تخت نشست، مردان دوباره به رسم موی بلند، روی آوردند. در فرانسه، از زمان حکومت لوئی چهاردهم، تمام نُجَبای فرانسه برای داشتن موهای بلندتر و مجعد با همدیگر رقابت می کردند.
سبک آرایش مو، باز هم تغییراتی کرده تا این که سرانجام با فرا رسیدن قرن نوزدهم، رسم موی کوتاه برای مردان به صورت مدی پا بر جا در آمد. ولی هنوز امروزه، در دادگاهها، قضات و وکلای دعاوی را می بینید که از کلاه گیس استفاده می کنند، این یادگاری است از روزگاری که موی بلند برای مردها، مد روز بود. (منبع: http://www2.irib.ir)

در همین راستا، کشور Papua New Guinea در ٣١ جولای ٢٠٠٨ به معرفی چهار نمونه از مدل های آرایش مو سنتی نزد قبایل این کشور پرداخته است.


کلمات کلیدی: فرهنگ، هنر و اجتماع
 
جلبک های دریایی
ساعت ٧:٥۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢ تیر ۱۳۸۸ 

هفتمین سری از آشنایی با حیات اقیانوسی در آب های جرسی، به معرفی ۶ گونه از جلبک های بومی در این منطقه پرداخته است. این تمبرها در ٧ جولای ٢٠٠٩ میلادی به چاپ رسیده اند.