<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

معماری معاصر
ساعت ٧:٢۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٤ خرداد ۱۳۸۸ 

معماران سوئیسی همواره از آوازه و شهرت زیادی در سطح بین المللی مطرح بوده اند که در این 2 قطعه تمبر جدید منتشره در سال 2009 توسط پست سوئیس، به نمونه ای از کارهای Gion A. Caminada و تیم Pascal Muller/Peter Sigrist پرداخته شده است.


 
شیخ ابوالحسن خرقانی / پنجمین سال با شما بودنم !
ساعت ٧:٥٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸ 

شیخ ابوالحسن علی بن‌جعفر بن ‌سلمان خرقانی «یا علی بن احمد» عارف بزرگ قرن چهارم و پنجم هجری از چهره‌های بسیار درخشان عرفان ایرانی است که در آزاداندیشی و مردم‌گرائی جهانی و وسعت نظر انسانی و تفکر والای عرفانی ممتاز و کم‌نظیر است. گفتار و کردار این عارف کیهان‌گرای ایرانی که در نیمه دوم قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری در خرقان قومس «کومش» استان حالیه سمنان میزیسته است. در طی گذشت نزدیک به یک‌هزار سال همواره مورد توجه و دقت و مطالعه و سرمش عارفان و شاعران و متفکران و محققان بوده است. وی در سال 351 یا 352 هجری در قصبه خرقان قومس از توابع بسطام متولد شده و در روز سه‌شنبه دهم محرم(عاشورا) سال 425 هجری در هفتاد و سه سالگی در همان قصبه خرقان جهان را بدرود گفته است. مشهور است که علاوه بر همشهری وی یعنی بایزید بسطامی عارف بزرگوار و عالی‌مرتبه قرن دوم و سوم هجری که شیخ و مقتدای حال جذبه و تفکر او بوده است مانند عارف معروف معاصر خود شیخ ابو سعید ابوالخیر خرقه ارشاد و طریقت از شیخ ابوالعباس احمد بن محمد عبدالکریم قصاب آملی داشته است. در منقولات و حکایات باقی مانده است که شیخ ابوسعید ابوالخیر عارف مشهور و ابوعلی سینا فیلسوف نامی و ناصر خسرو قبادیانی علوی، شاعر و متفکر ایرانی که معاصر شیخ ابوالحسن خرقانی بوده‌اند به خرقان رفته و با وی صحبت داشته و مقام معنوی وی را ستوده‌اند. ونیز گفته‌اند که سلطان محمود پادشاه مقتدر غزنوی بدیدار شیخ ابوالحسن خرقانی رفته و از وی کسب فیض کرده و نصیحت خواسته است. از شاگردان ممتاز و مشهور شیخ ابوالحسن خرقانی خواجه عبدالله انصاری عارف قرن پنجم هجری است که سالها در خرقان زیسته و از انفاس پر برکت شیخ ابوالحسن خرقانی کسب فیض و معلومات کرده است. در تذکره‌ها و شرح احوال رجال از جمله در ریحانه‌الادب محمد علی مدرس و ریاض‌العارفین رضاقلی‌خان هدایت رساله‌ها و اشعاری به شیخ ابوالحسن خرقانی منسوب داشته‌اند که از آن جمله اینهاست:

1-      رساله‌الخائف الهائم من لومه‌اللائم. که نظیر آن در اصول طریقت تألیف نشده است.

2-      فواتح‌الجمال و غیر اینها.

3-      نور‌العلوم که شامل ذکر مبانی عرفانی و روایاتی است که با نام شیخ ابوالحسن خرقانی بستگی دارد و نمونه‌هایی از سخنان اوست که بوسیله‌ی یکی از شاگردان و پیروان شیخ در ده باب تدوین شده است. مجموعه‌ی کامل این کتاب توسط نگارنده «رفیع» در اسفند سال 1359 خورشیدی چاپ و منتشر شده و تا کنون به سه چاپ رسیده است. (به نقل از سایت: حیات اندیشه)

به همین بهانه شرکت پست ایران یک قطعه تمبر یادبود در ابعاد ٣۴ در ۴۶ میلیمتر در تاریخ 16/8/87 به قیمت اصلی ۶۵٠ ریال به چاپ رسانده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------

وارد پنجمین سال با شما بودن شدیم، بر خود می بالم از این افتخار ...


 
معرفی اسب های کانادا
ساعت ٧:٠٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۸ 

در پانزدهم می ٢٠٠٩ پست کشور کانادا به بهانه ی معرفی ٢ گونه ی بومی اسب که از نژاد اسب های نیرومند، قوی هیکل، گران قیمت بوده و معمولاً در کارهای باربری و حمل و نقل استفاده می شده اند، ٢ قطعه تمبر به ارزش اسمی هر قطعه ۵۴ سنت کانادا با طراحی Bonnie Yam و تیراژ ۴ میلیون قطعه به چاپ رسانیده است.