<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

تیم موتور سواری هوندا
ساعت ٢:۱٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸۸ 

به مناسبت پنجاهمین سالگرد قهرمانی تیم هوندا در مسابقات جهانی موتور سواری؛ دولت Isle of Man در سالجاری میلادی (2009) نسبت به چاپ و انتشار یکسری تمبر به استعداد 6 قطعه و به قیمت های اصلی: از 32 پنی تا 1.77 پوند اقدام نموده است. با هم به تماشای این تمبرها می پردازیم:


کلمات کلیدی: ورزش
 
کارتون های لونی تیونز (Looney Tunes)
ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٩ فروردین ۱۳۸۸ 

پست کشور فرانسه همانند خیلی از کشورهای جهان، هر ساله نسبت به انتشار تمبرهایی برای کودکان اقدام می کند. امسال نیز شاهد چاپ یکسری تمبر به تعداد 3 عدد و به قیمت اصلی 0.56 یورو با تصاویری از شخصیت های کارتونی لونی تیونز شامل: توئیتی و سیلوستر، دافی داک و باگزبانی و کایوت و رودرانر پرداخته است.

لونی تیونز از ساخته های کارتونی کمپانی برادران وارنر هست که هر کدام از تولیداتش، شامل داستانهای زیادی است که طی سالهای 1930 تا 1969 ساخته شده است.


کلمات کلیدی: کودک و نوجوان
 
بت دیویس (Bette Davis)
ساعت ۱۱:٤٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٤ فروردین ۱۳۸۸ 

بت دیویس با نام کامل روث الیزابت دیویس در لوول ماساچوست به دنیا آمد. پدر او یک وکیل دادگستری و مادرش عکاس بود. دیویس پس از گذراندن چند دوره بازیگری و بازی در تئاتر برادوی در سال ۱۹۳۰ با پیشنهاد شرکت یونیورسال استودیوز به هالیوود رفت و پس از مدتی با شرکت برادران وارنر قرارداد بست. در آغاز ورود به هالیوود به خاطر چهره معمولی‌اش، موفقیت چندانی برای او پیش‌بینی نمی‌شد. او سرانجام با بازی در فیلم «از اسارت بشری» در سال ۱۹۳۴ جایگاه خود را به‌عنوان یک بازیگر توانا تثبیت کرد.

هالیوود بعد از انتشار یک سری تمبر برای سینماگران قدیمی اش، بازهم دست به انتشار تمبرهای جدیدی در این زمینه زد. لذا اداره پست آمریکا در گرامی داشت یکصدمین سالگرد تولد بت دیویس ، تمبری را با تصویر این هنرپیشه ی اسکاری به وی اختصاص داده است. این بازیگر سرشناس، چهاردهمین شخصیت هنری است که تصویرش در سری تمبرهای افسانه ای هالیوود به نمایش درمی آید. او به عنوان یک بازیگر زن به کمال رسیده با حضوری جذاب در صحنه ها توانست در طول ۶ دهه حضور حرفه ای در بیش از ۸۰ فیلم سینمایی و ۳۰ فیلم تلویزیونی بازی کند و نقشهای قدرتمند، پیچیده و گوناگونی ایفا نماید. اجراهای فوق العاده قوی که به تأیید و تحسین منتقدان و طرفدارانش نیز رسیده، موجب گردید ١٠ بار به عنوان نامزد دریافت جایزه ی آکادمی بهترین بازیگر زن معرفی شود و سرانجام موفق شد به خاطر نقش های خود به عنوان بازیگر اصلی در فیلم های: خطرناک (١٩٣۵) و جزبل (١٩٣٨) دو بار این افتخار را نصیب خود کند.

نقاشی تمبر توسط آقای مایکل دیز انجام شده؛ همچنین قیمت اصلی آن ۴١ سنت و در سال ٢٠٠٨ میلادی به چاپ رسیده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.


کلمات کلیدی: فرهنگ، هنر و اجتماع
 
صدف های حلزونی شکل
ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳۸۸ 

در 26 فوریه سال 2009 ؛ یکسری 4تایی تمبر زیبا که طراحی آنها را آقای Jheng Yi-lang انجام داده توسط پست کشور تایوان به چاپ رسیده است. تصاویر این تمبرها به معرفی گونه های بومی صدف های حلزونی شکل که در آبهای این کشور زندگی می کنند، پرداخته است. دو قطعه از این تمبرها با قیمت اصلی 5 و دو قطعه ی دیگر در 12 $ تایوان منتشر گردیده اند.