<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

قصرهای افسانه ای
ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٧ 

جزایر فارو در ٢٧ مارس سالجاری میلادی (٢٠٠٨) یک مینی شیت تمبر با موضوع قصرهای افسانه ای (Mythical Places) با طراحی A. E. Petersen و بصورت افست در چاپخانه ی ال ام گروپ کانادا به استعداد 2 قطعه تمبر با تصویر زیر منتشر نموده است.

موضوع این تمبرها در ارتباط با افسانه های محلی در مورد قصرهائی در این سزمین می باشد.


کلمات کلیدی: فرهنگ، هنر و اجتماع
 
Brazilian Porcupine - WWF 10 (جوجه تیغی برزیلی)
ساعت ۱:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٧ 

این حیوان معمولاً در جنگلهای استوایی یافت میشه، مثل برزیل، آرژانتین، ونزوئلا، گویان، بولیوی و ترینیداد و توباگو.

این جانور، جونده ای است که دندانها و آرواره های بسیار قوی ای دارد و به خاطر تیغه های تیز و سیخی که در موقع دفاع به کار می برد معروف شده است . این گونه از جوجه تیغی در شب به جستجوی ریشه ها ، میوه ها ، و سبزیجات می پردازند تا بجویند . آنها صداهای زیادی در می آورند تا جانوران دیگر را از وجود خود آگاه سازند. جوجه تیغی دارای تیغ های کوچک زیادی است این تیغ ها بالای سر، پشت و پهلوهای جانور را تا پشت می پو شاند  ولی در زیربدن تیغی وجود ندارد . اگر جوجه تیغی در معرض خطر قرار گیرد خود را جمع کرده و به صورت یک توپ در می آورد، بنابراین گرفتن آن برای جانوران دیگر مشکل می شود.

گونه ی مذکور، به دلیل دخالت بی رویه، عدم رعایت نکات زیست محیطی، و تخریب و آسیب به زیستگاههای آن توسط بشر، در فهرست قرمز گونه های در خطر انقراض IUCN قرار گرفته است.

به همین مناسبت کشور ترینیداد و توباگو یکسری تمبر با طراحی Owen Bell شامل 4 قطعه ، منقوش به تصویر این حیوان در نوامبر سالجاری میلادی (2008) چاپ و در قالب تمبرهای WWF توزیع نموده است.


 
سال 2008 سال بین المللی سیاره ی زمین
ساعت ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٠ آبان ۱۳۸٧ 

تمبرهایی که ملاحظه می کنید توسط آقای Paul Psaila طراحی و پست کشور مالت، آنها را در ١١ آگوست سال ٢٠٠٨ میلادی، به مناسبت گرامیداشت سال ۲۰۰۸ که سال بین المللی سیاره زمین نامیده شده، به چاپ رسانیده است. 

شایان ذکر است، حدود پنج سال پیش اتحادیه بین المللی علوم زمین شناختی (IUGS) و بخش علوم زمین یونسکو، کار بر روی یک طرح پیشنهادی برای اعلام سال جهانی سیاره زمین برای سازمان ملل را آغار کردند. هدف از این کار اطمینان یافتن از استفاده گسترده تر و موثرتر جامعه از دانش اندوخته شده 400 هزار دانشمند علوم زمین دنیا عنوان شده و 10 موضوع با گرایش های مختلف دراین طرح مورد توجه قرار گرفته است. سلامت ، اقلیم، آب های زیر زمینی ، اقیانوس ، خاک، ژرفای زمین ، کلان شهرها، مخاطرات ، منابع و زندگی از جمله مواردی است که در سال سیاره زمین به آنها پرداخته می شود. 
با توجه به این که هدف سال جهانی سیاره زمین، کمک به افزودن آگاهی مردم و شناخت آنها از ارزش زمین، به عنوان سرچشمه اولیه تمام نیازهای روزانه انسان است، این سال همچنین مردم را از خطرهایی که از سوی زمین انسان را تهدید می کند، آگاهتر می سازد و دانش آنها را برای مقابله بهتر با این تهدید ها، افزایش می دهد.


 
گل های منحصر به فرد مالزی
ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ آبان ۱۳۸٧ 

نهم اکتبر سال 2008 میلادی، پست کشور مالزی یکسری تمبر با تصویر گل های زیبا و منحصر به فرد این کشور را در تعداد 4 قطعه و با قیمتهای 30 و 50 سن، به چاپ رسانده که با هم می بینیم.


کلمات کلیدی: اطلاعات عمومی