<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

تخیل (نمودی در چاپ سری تمبرهای The Art of Disney)
ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٧ 

پست آمریکا در ٧ آگوست سال ٢٠٠٨ از سری تمبرهای هنری دیزنی، یکسری تمبر شامل ۴ قطعه و با ارزش اسمی: ۴٢ سنت و با تصویر شخصیتهای کارتونی معروف و با موضوع «تخیل» به چاپ رسانید. طراحی این تمبرها حاصل تلاش تیمی شامل آقایان: Peter Emmerich و David Pacheco بوده است.


کلمات کلیدی: کودک و نوجوان
 
فورد (Ford)
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٩ مهر ۱۳۸٧ 

هنری فورد (1947-1863) هم یک مهندس بود، هم یک مخترع و هم یک کارآفرین. استعداد او در زمینه‌ مهندسی و هوش ذاتیش، باعث شده بود که ماکت خودروهایی را در حیاط خانه‌اش طراحی کند. نبوغ وی به او کمک کرد تا شرکت فورد موتور را تاسیس نماید. تا سال 1924، فورد 10 میلیون دستگاه از خودروی خود راکه به معــــــــــروف به مدل تی بود و به رنگهای مختلفی تولید می‌شد ، به فروش رساند. فورد به کمک این خودرو توانست رکورد سرعت بر روی زمین و قالبهای تولیدی را بشکند. او در طول زندگیش، روشهای مختلف خط مونتاژ و تولید انبوه را معرفی کرد که ماهیت تولید را تغییر داد.

تقویم زندگانی هنری فورد در یک نگاه:
1863. تولد
1884. حضور در دانشکده‌ بازرگانی به مدت سه ماه
1896. مدیر ارشد کارخانه‌ برق ادیسون در دترویت. رانندگی با وسیله‌ نقلیه‌اش اولین بار در خارج ازحیاط منزلش
1901. پیروزی فورد در مسابقات اتومبیلرانی گراس پوینت
1903. تاسیس شرکت فورد موتور
1905. تولید مدل ای فوردموبیل
1908. قرار گرفتن نخستین خودروی مدل تی در خط تولید
1914. تعیین حداقل 5 دلار دستمزد برای کارگران غیر ماهر
1918. ساخت کارخانه‌ ریور روج
1919. انتصاب ادسل پسر فورد به ریاست شرکت
1924. تولید ده میلیون دستگاه خودروی مدل تی
1928. تولید دومین مدل ای
1945 واگذاری قدرت به پسر بزرگش هنری دوم
1947. درگذشت.


guernsey به یاد و خاطره ی وی در ٣١ جولای سال ٢٠٠٨ میلادی، با طراحی آقای Robin Carter یکسری تمبر به تعداد ۶ عدد و با به تصویر کشیدن این ماشین و البته مدل معروف آن موسوم به مدل تی، به چاپ رسانده که با هم می بینیم.


 
گل های کوهی آیگول (Mountain flower - Aigul)
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٢ مهر ۱۳۸٧ 

باتکن یکی از هفت استان در کشور قرقیزستان، به مرکزیت شهر باتکن، به معنای شهر باد است. مردم این منطقه ی جنوبی در کشور مزبور، فقیر بوده و از راه دامپروری و پرورش اسب و کشاورزی روزگار می‌گذرانند. روزگاری یکی از مراکز زبان فارسی در قلب آسیای میانه به شمار می‌آمد. زبان قرقیزی رایج در این منطقه، قرابت خاصی با زبان فارسی دارد و مملو از لغت‌های فارسی است.

در این منطقه، گل های وحشی کوهستانی به نام آیگول می روید که بسیار معروف و جاذب توریست می باشد. این گل ها در ماه آوریل می رویند که به مناسبت رویش آنها تعطیلات مخصوصی در این ناحیه وجود دارد که به آن «تعطیلات گل» اطلاق می شود.

به بهانه ی همین موضوع پست کشور قرقیزستان در سال ٢٠٠٧ با طراحی A.Kasymaliev نسبت به چاپ و توزیع یک مینی شیت یادگاری با تصویر این گل، به تعداد ۵٠٠٠ شیت نموده ، که البته زحمت چاپ آن که بصورت افست چهار رنگ بوده را کشور بحرین، تقبل کرده است !

 


 
تمبر مشترک استونی و شیلی
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز شنبه ٦ مهر ۱۳۸٧ 

استونی و شیلی کشورهایی هستند که در دو نقطه ی مختلف از زمین قرار دارند و هر دو با قاره ی قطب جنوب (آنتارکتیکا) مرتبطند. اگرچه فاصله ی زیادی بین آنها از نظر مسافت وجود دارد ولیکن از نظر اقلیمی مشابه یکدیگر هستند. قاره قطب جنوب قاره ای یخی در قطب جنوب است. این قاره از یخبندان دایمی (زمینی که به طور دایم یخ زده) پوشیده شده, به وسیله آب محاصره شده و حدود یک و نیم برابر بزرگ تر از ایالات متحده آمریکاست. بزرگ ترین بیابان جهان در قاره قطب جنوب است. 98 درصد زمین آن با یک لایه یخ قاره ای پوشیده شده. دو درصد زمین باقیمانده سنگ لم یزرع و بایر است. قاره قطب جنوب حدود 87 درصد یخ جهان را دارد.

جالبه که بدونید به همین دلیل، تمبرهای مشترکی با تصویر جانوران قطبی در این دو کشور در سال ٢٠٠۶ به چاپ رسیده که در اینجا تصویر تمبرهای منتشره در کشور استونی، به نمایش گذاشته می شود.