<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

یادبود سالگرد هوانوردی در کشور انگلستان
ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ امرداد ۱۳۸٧ 

به مناسبت نودمین سالگرد هوانوردی و تشکیل نیروی هوایی در کشور انگلستان که به Royal Air Force  مشهوره، در سال 2008 میلادی 6 قطعه تمبر یادبود زیبا با تصویر هواپیما و بالگردهای این سرزمین منتشر و توزیع شده است. همچنین طراحی آن نیز توسط هنرمندی به نام Keith Woodcock صورت پذیرفته است.


کلمات کلیدی: سیاسی و نظامی
 
پروانه های مالزی + میلاد مهدی موعود (عج)
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٧ 

در روز ٢۴ آوریل ٢٠٠٨، کشور مالزی نسبت به چاپ و توزیع یکسری تمبر زیبا و رنگارنگ با تصویر پروانه های این منطقه از جهان، اقدام نموده که تصویر آنرا باهم می بینیم.

جالبه که بدونید در این کشور پارکی تحت عنوان "پارک پروانه ها" وجود دارد. این پارک در نزدیکی پارک پرندگان واقع و برای جلوگیری از فرار پروانه ها با توری محصور شده است . در این محل سعی شده تا محیطی مشابه محیط طبیعی زندگی پروانه ها ایجاد شود که همان منطقه حاره (بارانی گرمسیری) میباشد. در این پارک حدود 6000 پروانه از 120 نوع مختلف نگهداری می شوند و برای ایجاد محیط طبیعی پارک حدود 15000 درختچه و درخت و تالاب ها و دریاچه های متعدد بکار گرفته شده است. دراین محل پروانه ها آزادانه در اطراف شما پرواز می کنند و در مکانهای متعدد شما قطعات آناناس را که به عنوان غذا قرارداه شده است را خواهید دید. در پینانگ و کامرون هایلند نیز پارکهای پروانه دیگری وجود دارد ولی هیچیک به زیبایی این باغ نمی باشند. مناظر باغ بسیار خیره کننده و جذاب است و در راه خروج شما میتوانید از موزه حشرات نیز بازدید نمایید . درنهایت وارد فروشگاه وسایل تزیینی می شوید در این فروشگاه انواع صنایع دستی و قابهای پروانه ها و سایر حشرات به فروش می رسد. این پارک همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 عصر پذیرای بازدیدکنندگان می باشد.

---------------------------------------------------

میـــــــلاد پرمیمنت آخرین ذخیره ی خدا در روی زمین، قائم آل محمـــد و منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج) بر همه ی عاشقان و منتظران حضرتش، تبریک و تهنیت باد.

 


 
حیوانات ماقبل تاریخ (3)
ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٠ امرداد ۱۳۸٧ 

در روز ١٩ آوریل سالجاری میلادی (٢٠٠٨)، کشور فرانسه نسبت به چاپ و توزیع یکسری تمبر در قالب شیت مینیاتوری با تصویر حیوانات ماقبل تاریخ زمین نموده که دیدن آن خالی از لطف نیست. در حال حاضر نسل حیوانات موصوف، منقرض گردیده است. طراحی تمبر مذکور نیز توسط فردی به نام Christian Boutain صورت پذیرفته است.


 
میوه های نواحی گرمسیری (Tropical Fruit)
ساعت ۸:۱٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٤ امرداد ۱۳۸٧ 

کشور آمریکا در ماه آوریل سال ٢٠٠٨، یکسری تمبر در ۵ قطعه و با قیمت اصلی ۲۷ سنت، با موضوع میوه های نواحی گرمسیری به چاپ رسانیده که عناوین اصلی این میوه ها به شرح زیر است:

Pomegranate, star fruit, kiwi, papaya،guava

---------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت:

ایام بهجت‌آور و خجسته ی میلاد مصباح هدایت، عصاره ی وحی حضرت حسین بن علی(ع)، علمدار وفادار و ایثارگر کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) و فخر العارفین سید الساجدین حضرت علی بن الحسین(ع) بر همه ی عاشقان، تهنیت. 


 
بعثت آخرین فرستاده ی خدا، مبارک باد
ساعت ٤:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ امرداد ۱۳۸٧ 

ناگهان غار حرا پر نور گشت

راز گاهی رشک کوه طور گشت

کوه نور این روشنی را تازه دید

پرتوی بی حد و بی اندازه دید

آسمان افزون بر او تابیده بود

تاب مهر و ماه را بس دیده بود

روشن از او گشت چشم روزگار

ماند آئینش به گیتی پایدار

گاه گوید آسمان، گاهی زمین

آفرین فرزند صحرا آفرین


کلمات کلیدی: متفرقه
 
تمبرهایی که هیچگاه چاپ نشده اند (قسمت 6) !
ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٥ امرداد ۱۳۸٧ 

این سری تمبر هم از گزینه هایی است که توسط یه فرد خوش ذوق طراحی شده ولیکن هیچگاه به مرحله ی چاپ و توزیع نرسیده و حاوی نماد و مشخصات ایالتهای 50 گانه آمریکا می باشد.


کلمات کلیدی: سرگرمی ، اطلاعات عمومی