<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک
ساعت ٦:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸٧ 

فرمول یک (Formula One) که به اختصار «F۱» عنوان می گردد، همچنین به «مسابقات اتومبیل‌رانی جایزه بزرگ» نیز مشهور است. فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی (FIA)، سازمان‌دهی ورزش‌های اتومبیل‌رانی و مسابقات اتومبیل‌رانی را برعهده دارد. مقصود از لفظ «فرمول» مجموعه‌ای از مقررات و قوانین است که تمامی شرکت‌کنندگان و خودروها باید از آن متابعت کنند. فصل قهرمانی فرمول یک جهان از مجموعه‌ای از مسابقات، که به جایزه بزرگ مشهور است تشکیل شده، که معمولاً در فهرست پیست‌های فرمول یک، و در معدودی موارد در جاده‌های بسته شهری برگزار می‌شود. نتایج تمامی مسابقات جمع بسته می‌شود تا دو فهرست قهرمانان فرمول یک جهان در هر سال، یکی در بخش فهرست رانندگان قهرمان فرمول یک جهان و دیگری در بخش فهرست سازندگان قهرمان فرمول یک جهان مشخص شود. این مسابقات یک رویداد مهم تلویزیونی است که میلیون‌ها نفر از بیش از ۲۰۰ کشور جهان آن را بصورت زنده تماشا می‌کنند. خودروها با سرعتی تا ۳۵۰ کیلومتر در ساعت (حدود ۲۲۰ مایل در ساعت) با هم مسابقه می‌دهند.یکی از جدیدترین تمبرهای منتشره توسط Guernsey در سال ۲۰۰۸ یک مینی شیت یادگاری از قهرمان این مسابقات اندی پریو - Andy Priaulx - راننده بریتانیایی تیم ب.ام.و و قهرمان سه دوره تورینگ کار جهانی است که در اینجا مشاهده می کنید:


کلمات کلیدی: ورزش
 
نویسنده ی وبلاگ در دوران جاهلیت (جوات بازی)!
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸٧ 

عکسی که روبروی شماست مربوط به بنده ی حقیره که به سال تحصیلی ۶۰-۵۹ باز می گرده و بیانگر زمانی است که من در کلاس سوم ابتدایی در دبستان معرفت (واقع در چهارراه آبسردار تهران) تحصیل می کردم. همان طور که می بینید اون سال با رتبه ی سوم، فارغ التحصیل شدم(یادش به خیر).

 


کلمات کلیدی: متفرقه
 
عید نوروز 1387
ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۸٧ 

سال نو بر همه ی شما دوستان و بازدیدکنندگان گرامی، مبارک باد.
 

قدیمی ترین تمبرهای منتشر شده به مناسبت نوروز توسط پست ایران به سال ۱۳۴۲ بر میگردد که دو قطعه تمبر با قیمتهای اصلی ۵۰ دینار و ۱ ریال به شرح ذیل چاپ گردیده است (عکس تمبر برگرفته از سایت: ایران استمپ):