<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

گلهای زیبای آمریکا
ساعت ٧:٤٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٧ آبان ۱۳۸٦ 

پست آمریکا اخیراْ اقدام به چاپ و توزیع یکسری تمبر فوق العاده مشتمل بر ۱۰ قطعه با قیمت اصلی ۴۱ سنت با تصویر گلهای زیبا نموده که با هم می بینیم:

این تمبرهای زیبا را با اندازه بزرگتر و کیفیت مناسب تر از اینجا ببینید !


کلمات کلیدی: تمبرهای جاری
 
تمبرهایی که هیچگاه چاپ نشده اند! (قسمت ۵)
ساعت ٧:٢٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٦ 

ویروسهای مهلک، بهانه ای بوده برای طراحی و ارائه این به اصطلاح تمبرها که البته همچون قسمتهای قبلی، هرگز به چاپ نرسیده اند !


کلمات کلیدی: سرگرمی
 
والت دیسنی - ۲
ساعت ٧:۳٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٦ 

کشور آمریکا هر ساله نسبت به انتشار تمبرهایی با تصاویر شخصیت های کارتونی والت دیسنی، اقدام می کنه و در سال ۲۰۰۷ هم این تمبرهای زیبا را منتشر نموده است، ببینید:


کلمات کلیدی: کودک و نوجوان
 
نیروی هوایی سنگاپور
ساعت ۸:٠٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٦ 

این سری تمبر زیبا به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تشکیل نیروی هوایی کشور سنگاپور در سال ۲۰۰۳ به چاپ رسیده است:


کلمات کلیدی: سیاسی و نظامی
 
ماده وراثتی و DNA
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ آبان ۱۳۸٦ 

واحدها و فرهایندهای رایج جامع بسیاری وجود دارد که برای گونه های مشخص حیات ضروری می باشد. به عنوان مثال تمام گونه های حیات از سلول هایی تشکیل شده اند، که در عوض، این سلول ها بر پایه یک سری زیست شیمی عمومی با زیر ساخت کربن استوارند . تمام موجودات از طریق ماده وراثتی که بر پایه نوکلئیک اسید دی ان ای استوار است از یک کد وراثی جامع استفاده می کنند. در مبحث رشد،موضوع فرایند های جامع نیز بیان می شود ، مثلا در بیشتر موجودات چند یاخته اى قدمهای اولیه در رشد رویان مراحل ریخت شناسی مشابهی دارد و ژنهای مشابهی را شامل می شود. تمام نوکلئوتیدها در DNA ، گهگاه دستخوش دگرگونی‌هایی می‌شوند که جهش (Mutation) نام دارد. پس از هر جهش ، ژن جهش یافته (Mutant) به جای ژن اولیه به سلولهای فرزند انتقال می‌یابد و به ارث برده می‌شود. DNA جهش یافته ، آنگاه صفات تازه‌ای بوجود می‌آورد که ارثی هستند. ژنهایی که جزء ژنهای ساختمانی هستند، مسئول ساختن زنجیره‌های پلی پپتیدی هستند. (خلاصه و برداشت از سایت دانشنامه رشد)
کشور ایتالیا در سال ۲۰۰۲ برای یابود پیدایش و تحقیقات علمی مهم در دنیا مرتبط با علوم ژنتیک، بیماریهای مرتبط و نیز DNA ، این تمبر را با قیمت اصلی ۰.۴۱ یورو منتشر و توزیع نموده است.