<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

مسابقه طراحی تمبر کودکان (سال ۲۰۰۴ هنگ کنگ)
ساعت ٧:٤۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸٦ 

تمبری که معرفی می کنم، مربوط میشه به آثار نفرات برتر مسابقه طراحی تمبر (۲۰۰۴ هنگ کنگ - کودکان) که با خلاقیت خودشون در طراحی و نمایش لباس بر تن خرس های عروسکی، تصاویر این تمبرهای زیبا را ماندگار کرده اند. (چاپ سال ۲۰۰۶)

 


 
صدفهای حلزونی
ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٤ مهر ۱۳۸٦ 

جمهوری کریباتی در سال ۲۰۰۳ این سری تمبر زیبا را با عنوان یاد شده چاپ نموده است:


 
درنای سیبری (WWF-۷)
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٦ 

یکی از جدیدترین عناوین منتشره توسط شرکت پست کشورمان، یکسری تمبر زیبای WWF (سازمان جهانی حمایت از وحوش در حال انقراض) شامل ۴ قطعه است که با تصاویری از درناهای مهاجر به ایران که در فصول سرد از نقاط مختلف اروپا و برخی نقاط آسیا نظیر چین و هند، به ایران مهاجرت می کنند و تحت حمایت و حفاظت بین المللی نیز هستند، در مهرماه سالجاری با ارزش اصلی هر قطعه ۶۵۰ ریال و در تیراژ ۴۵۰ هزار سری منتشر گردیده است. گفتنی است درنایسیبری یکی از نادرترین گونه‌های پرندگان مهاجر در حال انقراض است که تلاش‌های حفاظتی زیادی برای حفظ این گونه با ارزش آغاز گردیده و زیستگاه موقت این گونه در ایران، تالاب فریدون کنار مازندران بوده است.


 
سرامیک (۲)
ساعت ٧:٤٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸٦ 

سرامیک به کلیه جامدات غیر آلی و غیر فلزی اطلاق می گردد و از نظر ساختار شیمیائی، کلیه موادی که از مخلوط خاک رس با ماسه و فلدسپار در دمای بالا بدست می‌آیند و توسط توده شیشه مانندی انسجام یافته و بسیار سخت و غیر قابل حل در حلال ها و تقریبا گدازناپذیر می‌‌باشند، سرامیک نامیده می‌شوند. خواص سرامیک‌ها بسته به نوع و درجه خلوص هر یک از اجزای اصلی ، مواد افزودنی ، لعاب ، زمان حرارت دادن ، مواد اکسنده و کاهنده‌هاى موجود در محیط ، تغییر می‌کند. در قرن حاضر صنعت سرامیک سازی، توسعه و تنوع شگرفی یافته و اهمیت و کاربردهای آن نیز وسعت پیدا کرده است.

این سری تمبر به معرفی آثار سرامیکی تاریخی مربوط به کشور مالت می پردازد که در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسیده است:


 
Sesame Street-۲
ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸٦ 

تمبری که ملاحظه می کنید نمایانگر یکی از شخصیتهای معروف کارتون Sesame Streetمیباشد که توسط پست ایالات متحده در سال ۱۹۹۹ به قیمت اصلی ۳۳ سنت به چاپ رسیده است:

برای مشاهده اطلاعات تصویری بیشتر در مورد این کارتون، روی لینک زیر کلیک کنید:

Sesame Street


 
خالکوبی !
ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٦ 

خود من همه جور تمبری دیده بودم، امروز که دنبال ارائه مطلب جدید و جالبی بودم به یکسری تمبر با موضوع «خالکوبی» که در سال ۲۰۰۶ توسط جزایر اولند (آلند) که متعلق به فنلاند است، در ۳ قطعه و در قالب یک شیت ۹+۱ عددی به چاپ رسیده مواجه شدم که اینجا برای شما به نمایش میذارمشون:


 
پرواز مولای متقیان به سوی معبود ...
ساعت ٩:٠٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۸ مهر ۱۳۸٦ 

باور نمی کنم که شمشیری پرکینه، اقیانوسی را توان شکافتن داشته باشد. باور نمی کنم که ضربتی نفاق آمیز، خورشید را از نورانیت اندازد و امشب سرخ ترین پرواز نماز، از رواق خون گرفتهء محراب بندگی است. شب جان سوزترین ناله های نخلستان !

فرا رسیدن ایام پرواز مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی(ع) به سوی معبود، بر تمامی رهروانش تسلیت و تهنیت باد. التماس دعا ...


کلمات کلیدی: متفرقه
 
روستاهای جزایر فارو
ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٤ مهر ۱۳۸٦ 

این ۳ قطعه تمبر که در سال ۲۰۰۶ چاپ شده اند، به معرفی ۳ روستا در جزایر فارو پرداخته است:


کلمات کلیدی: اطلاعات عمومی