<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

فانوس های دریایی (۲)
ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٦ 

دو تا فانوس دریایی که در Hohe Weg و Neuland آلمان قرار دارند. این تمبرها در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسیده اند:

 


کلمات کلیدی: اطلاعات عمومی
 
ماجراهای بیل و مونیکا !
ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٦ شهریور ۱۳۸٦ 

 به مناسبت جریانات اتفاق افتاده میان بیل کلینگتون رئیس جمور سابق آمریکا و مونیکا لوینسکی، تمبرهای یادگاری زیادی به چاپ رسید که این مینی شیت هم حاوی ۴ قطعه تمبر با همین موضوع با تم کمدی منتشر شده است که با هم می بینیم:


کلمات کلیدی: سیاسی و نظامی ، سرگرمی
 
لوئی پاستور
ساعت ٢:٠٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ شهریور ۱۳۸٦ 

"لویی پاستور" ، کاشف بزرگ جهان ، در 27 دسامبر سال 1822 در شهر دول ، از شهرهای فرانسه ، پا به عرصه حیات نهاد. او با اینکه در یک خانواده تهی‌دست متولد شد و پدرش هم به کار دباغی مشغول بود، با اینحال توانست تحصیلات خود را با استعدادی درخشان به پایان برساند. پاستور درجه لیسانس خود را از کالج سلطنتی Besancon گرفته، پس از اخذ دکترا در سن 26 سالگی ، در سال 1848 به سمت استاد شیمی دانشگاه استراسبورگ انتخاب گردید و در سال 1857 به سمت ریاست آکادمی علوم انتخاب شد. اشتهار وی مدیون شناخت نقش باکتری ها در بروز بیماری و کشف واکسن ضد هاری می‌باشد. همچنین عمل پاستوریزه‌کردن که مأخوذ از نام اوست، اختراع این دانشمند می‌باشد. پاستور نتایج مطالعات خود را در سوم اوت ۱۸۵۷ به ‌آکادمی علوم در شهر (لیل) ارائه و فرضیه خود را مبنی بر تأثیر موجودات ذره بینی و نفوذ اکسیژن در اجسام، و تجزیه آن‌ها، اثبات نمود. پاستور در سن ۷۳ سالگی در اثر خونریزی و سکتهٔ مغزی درگذشت. مقبره او در زیرزمین انستیتو پاستور پاریس می‌باشد.

این شیت یادگاری هم به مناسبت صدمین سالگرد درگذشت وی توسط کشور غنا به چاپ رسیده است:


 
تعامل زیبای حیوانات و حشرات با گیاهان
ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸٦ 

۴ قطعه تمبر فوق العاده زیبا با موضوع فوق که جزء تمبرهای جدید چاپ آمریکا به حساب می آید (قیمت اصلی تمبرها هر قطعه ۴۱ سنت):


 
موتور ملی
ساعت ٧:٤٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٢ شهریور ۱۳۸٦ 

یک قطعه تمبر یادبود، که به مناسبت  طراحی و تولید اولین موتور ملی در تاریخ 31/5/86 چاپ و منشر گردیده است. این تمبر به قیمت اصلی 650 ریال و تیراژ 400،000 سری منتشر شده .


 
حیوانات ماقبل تاریخ
ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸٦ 

یه شیت یادگاری زیبای ۹ قطعه ای با تصاویری از حیوانات ماقبل تاریخ که در بازه زمانی تریاسه، ژوراسیک و کرتاسه می زیستند، چاپ کشور غنا.


 
السلام علی القائم المنتظر و العدل المشتهر
ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٦ شهریور ۱۳۸٦ 

سلام بر مهدی که انسانیت چشم به راه او دوخته و عدل فراگیر در انتظار قیام او نشسته

ای التیام ندبه های صبح عرفانی

تا کی به زیر ابرهای صبر، می مانی؟

میلاد همه خوبی ها حضرت اباصالح المهدی (روحی و ارواحنا لتراب مقدمه فداه) بر عاشقانش فرخنده باد.


کلمات کلیدی: متفرقه
 
یاد یار شهید ...
ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٥ شهریور ۱۳۸٦ 

سال گذشته تو همین روزا بود که حامد صبوری در هنگام انجام ماموریت اداری در کمال رشادت و افتخار، به دیدار معشوق شتافت. حامد دل بزرگی داشت با قلبی رئوف. اگرچه تو جبهه های جنگ با دشمن بعثی فرصت شهادت را پیدا نکرد ولی سالها بعد از اون حوادث و در مسند فرماندار شهرستان خدابنده، به درجه رفیع شهادت نائل اومد. راه و یادش پررهرو و گرامی باد.


کلمات کلیدی: متفرقه
 
باگزبانی
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۸٦ 

در سال 1949 انیمیشن «وارث مو بلند» با شرکت «باگزبانی» در سینماها اکران شد. کارگردان فیلم، چاک جونز «وارث موبلند» را برای کمپانی برادران وارنر ساخت. باگزبانی (کاراکتر برنده اسکار) خرگوشی کارتونی با موی خاکستری است که در اکثر انیمیشن‌های سری «لونی تونز» و «مری ملودی» برادران وارنر حضور داشته است و از معروف‌ترین شخصیت های این کارتون‌ها به‌شمار می‌رود.باگزبانی در سال 1940 متولد شد. «بن باگز هرداوی»، «باب کلامپت»، «تکس‌آوری»، «رابرت مک‌کیمسن»، «چاک جونز» و «فریتز فرلینگ» (انیماتور و کارگردانان برادران وارنر) سازندگان باگزبانی بودند.«مل بلانک» گوینده اولیه باگزبانی نیز لهجه‌ای بین مردم «برانکس» و «بروکلین» دارد. فیلم وارث موبلند داستان خواننده اپرایی است که باگزبانی با نواختن بانجو مزاحمش می‌شود و نمی‌گذارد تمرین آواز بکند. این فیلم در سال 1949 با استقبال گسترده‌ای مواجه شد. پس از «مل بلانک» سال‌ها صدای باگزبانی متعلق به «کلارک گیبل» بازیگر هالیوود بود. (به نقل از روزنامه تهران امروز)

اینهم تمبری با تصویر باگزبانی چاپ سال ۱۹۹۷ آمریکا به قیمت اصلی ۳۲ سنت: