<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

مرغ طوفان (WWF-۶)
ساعت ٦:٥٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٦ 

عنوان این سری از معرفی تمبرهای WWF، چهار قطعه تمبر زیباست چاپ جزایر فارو در سال ۲۰۰۵ با تصاویری از مرغ طوفان:


 
شعبان ماه پیامبر و اعیاد بزرگ!
ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٦ 

... و اینک آغاز شعبان المعظم، آغاز ماهی با یادمان‌هایی عظیم! آکنده از عطر نام‌هایی شریف، سرشار از ساعاتی عاشقانه و لبریز از دقایقی عارفانه! شعبان؛ ماه نور، ماه فجر، ماه انتظار! شعبان، شکوه شکوفایی امامت!

 

 

 و در نیمه اش در انتظار تولد موعد ...

 


کلمات کلیدی: متفرقه
 
حیوانات در خطر انقراض
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸٦ 

یک شیت زیبا شامل ۴ قطعه تمبر با موضوع «حیوانات در خطز انقراض» چاپ کشور ایرلند:


 
Vanuatu
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٢ امرداد ۱۳۸٦ 

جمهوری وانوآتو مجموعه ای از ۸۳ جزیره کوچک و بزرگ است که در جنوب اقیانوس آرام قرار دارد. جایی نزدیک به شمال شرقی استرالیا، غرب فیجی و جنوب جزایر سلیمان.

این جزایر اولین محل زندگی قوم Melanesian بوده است. قدمت تمدن باستانی در این منطقه به ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. در سال ۱۶۰۶ میلادی برای اولین بار توسط گروه اعزامی اسپانیایی این نقطه شناسایی شد و پای مردم سایر نقاط جهان بدینگونه به آن باز گردید.

این هم تمبری برای معرفی اکوتوریسم و قابلیتهای فرهنگی و هنری در این مجمع الجزایر:


 
ناوگان دریایی مالت
ساعت ٦:٤۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٦ 

۵ قطعه تمبر با موضوع «ناوگان دریایی مالت» که سیر تکاملی کشتی های نیروی دریایی این کشور را از ابتدا تاکنون به نمایش گذاشته است. این تمبرها در سال ۲۰۰۶ به چاپ رسیده اند:


کلمات کلیدی: سیاسی و نظامی
 
تفریح سگها !
ساعت ٧:٢٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٧ امرداد ۱۳۸٦ 

یه شیت یادگاری کمدی جالب، شامل ۸ قطعه تمبر چاپ «باتوم» (ایالتی واقع در روسیه، جایی در جنوب دریای سیاه و نزدیک کشور ترکیه):


کلمات کلیدی: کودک و نوجوان ، سرگرمی
 
یکصد و یکمین سالگرد مشروطیت
ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٥ امرداد ۱۳۸٦ 

دیروز یکصد و یکمین سالگرد صدور فرمان مشروطیت در ایران بود. به همین مناسبت و البته در صدمین سالگرد این واقعه، تمبر یادبودی شامل چهار قطعه (به صورت یک بلوک) که در یک از آنها تصویری از صحن علنی خانه ملت، در تمبر دیگر سردر مجلس قدیم و پرتره آیت الله سیدحسن مدرس دریکی دیگر از این تمبرها پرتره ستار خان سردار ملی و باقر خان سالار ملی و درآخرین آنها تصویر سید عبدالله بهبهانی، فضل الله نوی و سید محمد طباطبایی حک شده است. این تمبرها در قطع ‌5/13در 10 به تعداد چهار تمبر با تیراژ ‌450000 قطعه با ارزش هر قطعه ‌2600 ریال و با طرحی از علیرضا دهقان به همت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۵ چاپ و انتشار یافته است.


 
سرخپوست
ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٢ امرداد ۱۳۸٦ 

تمبری با تصویر بدیع از یک سرخپوست (چاپ کشور کانادا به قیمت اصلی ۴۶ سنت):


کلمات کلیدی: فرهنگ، هنر و اجتماع
 
پن (Pan)
ساعت ٦:٤۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٧ امرداد ۱۳۸٦ 

در افسانه‌های یونان آمده‌است که پن (Pan) - خدای رمه و چوپانی - از بدو تولد پاهایش سم داشت و از زانو به پایین که نگاه می‌کردی انگار یک بز راست‌راستکی جلویت ایستاده‌بود. تازه می‌گویند دو تا شاخ هم روی سرش داشته. بچه‌ی بیچاره را حتی مادرش هم از خودش طرد کرده بود و رویش نمی‌شد هیچ‌جا بگوید بچه‌ای که زاییده نصف‌اش بز است. پن بیچاره در بزرگسالی هم در زندگی شانس نیاورد و حتی یک حوری هم نتوانست تور کند؛ اول که گلویش پیش اکو (2) گیر کرده‌بود. ولی اکو برای‌اش کسر شان داشت با همچین موجودی بپرد. پن هم که این‌طور دید اکو را نفرین کرد و به خاطر همین نفرین است که اکو بعد از آن دیگر نتوانست از خودش یک کلمه هم حرف بزند و تنها می‌توانست حرف‌های دیگران را تکرار کند. بعد از اکو هم نوبت به یک حوری دیگر رسید که پن ین یکی را چنان از ته دل نفرین کرد که دختر بیچاره در دم تبدیل به یک شاخه نی شد! پن همین‌طور که توی کف نفرین خودش مانده‌بود یک‌هو فکری به ذهن‌اش رسید، و آن ساختن یک نوع ساز چوپانی از به هم بستن شاخه‌های نی بود. از همان زمان به بعد است که چوپان‌ها برای گله‌شان نی می‌زنند.
بگذریم از سرگذشت پر سوز و گداز پن...
به خاطر همه‌ی ناله و نفرین‌های پن و بلاهایی که سر این و آن نازل می‌کرد، حوری‌های بدبخت آب خوش از گلوی‌شان پایین نمی‌رفت و به خصوص از تنهایی می‌ترسیدند. به همین خاطر است که ترس‌های ناگهانی و بدون دلیل را ـ مخصوصا اگر در موقع تنهایی باشد ـ Panic می‌گویند!. (ترجمه نینا جمشید نژاد از سایت هفت سنگ)


 
غلبه بر مریخ
ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٦ 

یه شیت زیبا در مورد غلبه انسان به مریخ و ادوات دسترسی به این سیاره که در سال ۲۰۰۱ توسط کشور نیجر، به چاپ رسیده است:


 
موکت تمبری! (۲)
ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ امرداد ۱۳۸٦ 


کلمات کلیدی: سرگرمی