<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

دايناسورها
ساعت ٧:٤٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۳٠ مهر ۱۳۸٤ 

به همه نوع حيوان اهميت داده ميشه الا دايناسورها. حالا درسته که منقرض شدن اما به هر حال هنوز نامی برای خود دارند.


کلمات کلیدی:
 
عنكبوتها
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ مهر ۱۳۸٤ 

براى نخستين بار دانشمندان كشف كردند كه در سلسله جانوران، گونه اى وجود دارد كه به محض انجام معاشقه مى ميرد. گرچه جانوران ديگرى مثل ماهى آزاد و يك روزه ها، مدت كوتاهى بعد از جفت گيرى مى ميرند اما عنكبوت نرArgiope aurantia نخستين گونه شناخته شده اى است كه به محض شروع معاشقه مى ميرد. عنكبوت  ماده تا ۱۵ الى ۲۰ دقيقه پس از جفت گيرى قادر به بيرون كشيدن جسد عنكبوت نر نيست.» اين تاخير در بيرون كشيدن جسد عنكبوت نر حياتى است چرا كه عنكبوت ماده پس از جفت گيرى خسته بوده و براى استراحت مى بايست به شبكه تورى خود باز گردد. عنكبوت ماده پس از رفع خستگى، جسد عنكبوت نر را بيرون كشيده و شروع به خوردن آن مى كند.

((به نقل از: Discovery.com,Jul.7.2003))

باهم تمبرهايي چاپ كشور آفريقای جنوبی را درمورد عنكبوتها ميبينيم:


کلمات کلیدی:
 
جستجو و نجات
ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٤ 

اينم يكسری تمبر جستجو و نجات (توسط تجهيزات و امكانات ماهواره ای و مدرن) چاپ كشور كانادا كه البته رئوس مطالب علمی آن كه در برخی مراكز از جمله هلال احمر ارائه و تدريس ميگردند به اين شرحه:

  • ارزيابي صحنه و برنامه ريزي
  • هدايت عمليات جستجو و علامتگذاري
  • شمعك زني و تثبيت آوار
  • نجات با طناب و ابزارهاي سادهکلمات کلیدی:
 
We give thanks
ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٤ 

سلام.

اينم يه تمبر زيبا چاپ آمريكا با مضمون تشكر:


کلمات کلیدی:
 
تمبرهای پادشاهی استراليا
ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٤ مهر ۱۳۸٤ 

در سالهای ۲۰۰۳ - ۲۰۰۴ گروه تمبر شناسی استراليا محدوده عملياتی خود را با ارائه محصولات جديد فرهنگی و سنتی و با تمرکز روی ارايه خاطرات گسترش داد و اين عرضه شامل کتابچه تمبر و کتابچه اتفاقات خاص بود.


کلمات کلیدی:
 
پرندگان
ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۳ مهر ۱۳۸٤ 

پرندگان نوع تكامل يافته خزندگان فلس داري هستند كه در حدود 180 ميليون سال پيش مي زيستند . پرندگان به گروه هاي: 1- گنجشك سانان 2- داركوبان 3- طوطيان - پرندگان شكاري 5- اردكيان و دراز پايان تقسيم مي شوند. پرندگان استوايي داراي رنگهاي روشني هستند . بعضي پرندگان رنگهاي گوناگوني دارند و بعضي ديگر قادر به پرواز نيستند .مثل:شتر مرغ و پنگوئن. بيشتر پرندگان وحشي هستند. اما بعضي ديگر مثل مرغ ، قناري و ... اهلي و قابل پرورش هستند .


کلمات کلیدی:
 
اداره کل تمبر سازمان ملل متحد
ساعت ٥:٤٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٤ 

اينم يکسری تمبر جديد راجع به ميراث و تمدنهای قديم جهان (مصر باستان) چاپ اداره کل تمبر سازمان ملل متحد:

   

 

قابل توجه دوستان و علاقمندان وبلاگ:

اگه تمبر يا موضوع خاصی در مورد تمبر مد نظرتون هست ميتونيد مطرح كنيد تا درصورت امكان اونو براتون در اين وبلاگ به نمايش بذارم.


کلمات کلیدی:
 
تمبرهای قديمی
ساعت ٤:٥٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٠ مهر ۱۳۸٤ 

اينم چندتا تمبر نسبتاْ قديمی چاپ کشور کانادا که البته تقريباْ همشونو خودم دارم:


کلمات کلیدی:
 
منچستر يونايتد
ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٤ 

سلام.

به درخواست يکی از دوستان و خوانندگان محترم اين وبلاگ، تمبری زيبا با عنوان قهرمانان و دلاوران تيم منچستر يونايتد چاپ سال ۲۰۰۴ با امضای هريک از بازيکنان سرشناس اين تيم را براتون اينجا ميذارم. اميدوارم لذت ببريد.


کلمات کلیدی:
 
نمايشگاه و موزه تمبر
ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٤ 

اينم يک تصوير جالب از نمايشگاه و موزه تمبر در آلمان:


کلمات کلیدی:
 
حيوانات (سگ)
ساعت ۳:٠٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ مهر ۱۳۸٤ 

سگ سانان شامل سگها مثل گرگ و روباه، همچنین خرسها، راکونها، گورکن ها، راسوها و سمورهای دریایی، می شوند. سگها برای دویدن و شکار کردن در فضای باز کاملا" سازگاری یافته اند. آنها با استفاده از قدرت بالای بویایی، شنوایی و بینایی بسیار دقیق خود به سادگی غذای خود را پیدا می کنند.بسیـــاری از گوشتخواران سگ سان برای برقراری ارتباط و دادن پیامهای اجتماعی به دیگران با استفاده از غده های مخصوص از خود بوهایی باقی می گذارند.

اين يک سگ:

اينم يه سگ ديگه:

و يکی ديگه:

 


کلمات کلیدی:
 
تمبرهای کمياب
ساعت ٢:۱٠ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ مهر ۱۳۸٤ 

اين تمبر يکی از تمبر های ۱۲سنتی کمياب آمريکايی است و متعلق به سال ۱۹۶۸ و از سری آخر چاپ آن ميباشد.


کلمات کلیدی:
 
شکلات
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٤ مهر ۱۳۸٤ 

استفاده از شکلات سابقه اي بسيار طولاني دارد قبايل مايا، سال 500 ميلادي در مکاني که امروزه جنوب کشور مکزيک است ، زندگي مي کردند و در دست نوشته هاي اين قبايل راجع به کاکائو چيزهايي زيادي ديده مي شود در واقع کلمه کاکائو لغتي مايايي است. در آن زمان شکلات ، نوشيدني تلخي بود که از دانه کاکائو همراه با ديگر افزودني هاي محلي تهيه مي شد  اين نوشيدني که با استفاده از آب يا ديگر مايعات تهيه مي شد با وانيل ، فلفل شيرين يا فلفل قرمز خوش طعم مي شد. تصور عمومي بر اين بود که اين نوشيدني تلخ و تند مزه در معالجه اسهال ، تقويت قواي جسماني ، افزايش مقاومت بدن و رفع خستگي موثر است زماني که کاشفان اسپانيايي براي اولين بار اين نوشيدني را به اروپا آوردند تکامل عمده اي در تهيه آن ايجاد شد. فلفل قرمز کنار رفت و به جاي آن از شکر در تهيه شکلات استفاده شد. اين نوشيدني شيرين ، بسيار گران بود و در قرن هفدهم تنها نجيب زادگان اروپايي مي توانستند اين ماده غذايي را تهيه و مصرف کنند سرانجام در قرن 18 ميلادي شکلات با انجام تغييراتي به صورت جامد تهيه شد و در دسترس همگان قرار گرفت.

باهم تمبرهايی را با شکل و سياق شکلات چاپ کشور سوئيس می‌بينيم:

 


کلمات کلیدی:
 
سالگرد آزادی کره
ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۳۸٤ 

يكى از چينى ها به نام «كى تسه» (Ki _Tzv) به اتفاق پنج هزار نفر از راه كره وارد ژاپن شد و سرزمين كره را براى نخستين بار «چوزن» (chosen) به معنى سرزمين صبح آرام ناميد.» اين واژه در زبان ژاپنى براى خود جاى پايى باز كرد. اما چينى ها به كره «چوزون» (choson) مى گويند. از قرن ۱۴ ق .م چون شبه جزيره كره مى توانست به عنوان يك راه استراتژيك در رسيدن به ژاپن و يا از ژاپن به چين باشد، چين و ژاپن بر سر تصرف اين شبه جزيره با يكديگر در حال نزاع و كشمكش بودند. بالاخره در زمان ملكه ژاپن به نام «جينگو» (Jingo) در ۳۶۵ ق.م تمام شبه جزيره كره به تصرف ژاپنى ها درآمد. از آن پس تا سال ۱۹۱۰ كه ژاپن قدرت هاى بزرگ را وادار كرد تا حاكميت ژاپن را بر كره به رسميت بشناسند به مدت ۱۹۷۵ سال يكى از بزرگترين اختلافات ژاپن و چين بر سر شبه جزيره كره باشد.

اينهم يك تمبر بمناسبت آزادسازی كره:


کلمات کلیدی:
 
تمبرهای بازيهای آسيايی پکن
ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۸ مهر ۱۳۸٤ 


کلمات کلیدی:
 
بروس لي
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ مهر ۱۳۸٤ 

جام جم آنلاين: دوستداران و طرفداران بروس لي از دولت هنگ كنگ تقاضاي كمك كرده اند. به نوشته نشريه هاليوود ريپورتر ، طرفداران اين بازيگر رزمي كار از دولت خواسته اند با پرداخت كمك مالي در ساخت مجسمه برنزي بروس لي شريك شود.
قرار است از اين مجسمه يادبود در ماه نوامبر و همزمان با برگزاري جشن مراسم شصت و پنجمين سال تولد بروس لي پرده برداري شود.
دوستداران لي از مدتها قبل در تدارك ساخت يك مجسمه هشت پايي از اين بازيگر افسانه اي رزمي كار بوده اند.
باوجود آن كه لي از والديني هنگ كنگي در امريكا به دنيا آمد اما در همان دوران كودكي به هنگ كنگ رفت.
اكثر فيلمهاي او در هنگ كنگ تهيه و فيلمبرداري شدند.وي در سال 1973 زماني كه فقط 32 سال داشت ، به طرز مشكوكي كشته شد.
باشگاه طرفداران بروس لي قصد دارد مجسمه اين بازيگر را در پز معروف او در فيلم «خشم اژدها» تهيه كند.
تا به امروز طرفداران لي فقط توانسته اند نيمي از مبلغ لازم براي ساخت مجسمه را فراهم كنند.
هزينه ساخت مجسمه 155 هزار دلار مي شود. باشگاه طرفداران بروس لي از دولت خواسته بقيه پول را به صورت هديه در اختيار آنها بگذارد.
سه فيلم معروف لي عبارتند از: اژدها وارد مي شود ، راه اژدها و خشم اژدها.

اينم يه تمبر از او:


کلمات کلیدی: