<<((تمبرهاي جهان))>> World Stamps

تمبر، گوياي فرهنگ و تمدن هر جامعه اي است، به نحوي كه قادر به معرفي ميراث تاريخي و فرهنگي كشورها در سطح بين المللي ميباشد. با وبلاگ تمبرهاي جهان، پذيراي مقدم و نظراتتان هستم. Stamps are the symbol of the culture of a society to the extent that they are capable of introducing the countries' historical and cultural heritage to the international society. I'm looking for word to having your comments in the World's Stamps Weblog

ميلاد مبارك !
ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ شهریور ۱۳۸٤ 

ولادت مسعود خاتم الاوصياء، حضرت حجت ابن الحسن العسکری (عج) بر همه عاشقان و منتظرانش مبارک باد.

اينم يه تمبر با موضوع ميلاد حضرت مهدی (عج) و روز جهانی مستضعفين چاپ ايران در سال ۱۳۷۳:

Mahdi's Birthday - 1995 


کلمات کلیدی:
 
زنان
ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٦ شهریور ۱۳۸٤ 

زنان همواره يكی از عناوين چاپ تمبرها در كشورهای جهان بوده و هستند. نظرتون را به اين تمبر چاپ كشور ناميبيا جلب ميكنم:


کلمات کلیدی:
 
تمبر بازي
ساعت ٧:٤٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ شهریور ۱۳۸٤ 

Stamp pic:

Cabelas Big Game Hunter 2 cheats

Platform: PC
Date: 2002-07-05
Submitted by: bzmot

 

سلام،

اينم تمبر يه بازی كامپيوتری به درخواست دوست خوبم محمد نگارنده وبلاگ جالب و تخصصی دنيای بازيهای تصويري:

http://game4u.persianblog.ir


کلمات کلیدی:
 
رودخانه‌های فصلي
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ شهریور ۱۳۸٤ 

سلام؛

امروز براتون يك تمبر ميذارم با موضوع رودخانه‌های فصلی البته از كشور ناميبيا Namibian Ephemeral Rivers كه اميدوارم خشتون بياد:


کلمات کلیدی:
 
ببر
ساعت ٧:۳۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٤ 

يک نظرسنجی تازه نشان می دهد که ببر بيش از هر حيوان ديگری نزد انسان محبوبيت دارد، اما تناقض بزرگ قضيه اين است که انسان در عين حال بزرگترين دشمن ببر است.

وضعيت چنان بحرانی است که سنخ کاملا تازه ای از طرفداران محيط زيست ضمن تبری جستن از سنت های صلح طلبانه جنبش سبز، برای نبرد با قاچاقچيان ببر دست به سلاح برده اند.

نابودی زيستگاه ها در اثر آتش سوزی و قطع درختان از عوامل نابودی ببرها با سرعتی تکان دهنده است، اما شکارچيان غيرقانونی تهديدی حتی بزرگتر به حساب می آيند.

يک ببر پس از شکار تقريبا 1500 دلار به فروش می رسد. اما در مراحل بعدی، اجزای بدنش جداگانه عرضه ميشود، به طوری که درآمد حاصل از آن می تواند به 50 هزار دلار سر بزند. سود حاصل از تجارت ببر بی‌نهايت زياد و قاچاقچيان، مسلح و شديدا خطرناک هستند. (به نقل از سايت بی بی سی فارسي). اينهم يك تمبر چاپ كشور اريتره از ببر:

 


کلمات کلیدی:
 
زيردريائی
ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٧ شهریور ۱۳۸٤ 

زيردريايی‌های جديد نيروي دريايي آمريکا به جاي پريسکوپ از فتونيک مست استفاده مي نمايند. پريسکوپ يکي از وسايل زيردريايي مي باشد که در طول نبرد، تصاوير مفيدي را ارائه مي دهد و موقعيت کشتي را مشخص مي نمايد. اين زيردريائی‌ها از دستگاههاي تصويري نفوذناپذيري بنام فتونيک مست استفاده می‌نمايند. هر زيردريائي مجهز به دو فتونيک مست می‌باشد که داراي دوربينهائي با وضوح زياد است که تصاوير را دريافت و به صفحه نمايش موجود در اتاق کنترل ارسال مي دارد. با استفاده از پريسکوپ مي توان با بودن در زير آب چيزهايي را که در روي آب قرار دارند، مشاهده نمود. پريسکوپ مي تواند بچرخد تا به اپراتور 360 درجه ديد سطح اقيانوس را بدهد. در صورت بودن مانعي از قبيل کشتي دشمن به اعماق آب فرو مي رود. اينم تصوير چندتا از زير دريائی های قديمی آمريکا !:


کلمات کلیدی:
 
حشرات
ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ شهریور ۱۳۸٤ 

شايد خيلی ها از حشرات بترسند و يا از ديدن اونها بدشون بياد.

حشرات بزرگترين گروه را در بين گروه بند پايان به خود اختصاص ميدهند. حدود يك ميليون گونه مختلف حشره در جهان شناسائي و توسط دانشمندان نامگذاري شده است. مجموع حشرات روي زمين تا مرز ده ميليون گونه مختلف ميرسد. حشرات تقريبا" در همه نقاط روي زمين پيدا مي شوند و همچنين ميتوان آنها را درآبهاي شيرين يافت. حشرات اولين حيوانات پرنده مي باشند كه در روي زمين بوجود آمدند. 350 ميليون سال قبل اولين بار آنها توانستند در هواي زمين شروع به پرواز كنند و اين ميليونها سال قبل از پرواز پرندگان و خفاشها بود . همچنين براي بيشتر حشرات قدرت بينائي و بويائي از مهمترين احساسها ميباشد.اينم تمبر يكسری حشره خوشگل (!) ، چاپ كشور تايلند:


کلمات کلیدی:
 
بدون عنوان !
ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ شهریور ۱۳۸٤ 

سخنی با دوستان و علاقمندان اين وبلاگ:

هرچند تمايل زيادی برای هر روز آپديت کردن مطالب و تصاوير اين وبلاگ ندارم، ولی بازم امروز براتون يه تمبر قشنگ ميذارم از ميراث فرهنگی ايتاليا:

 

در تكميل مطلب بالا از همه دوستانی كه هميشه به من و وبلاگ خودشون لطف داشتن سپاسگزاری ميكنم.


کلمات کلیدی: